+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Łupież pstry

 1. #1
  songa
  Nowicjusz

  Łupież pstry

  Advertisement  Dziewczynki kochane doradźcie jak pokonać łupież pstry? Obecnie stosuję nizoral na całe ciało. Dobrze robię? W jakim czasie to wyleczę? Ogólnie trochę sobie czytałam o tym w sieci ale do czasu aż mnie to dopadło to nie wiedziała,ze coś takiego istnieje. Zaraziłam się tym prawdopodobnie na solarium ( a niby dezynfekują po każdym kliencie). Zrobiły mi się białe plamy. Myślałam, że to od opalania ale kiedy dłużej sie utrzymywały i niektóre z nich zaczęly robić się brązowe to wybrałam się do rodzinnej i ta powiedziała,ze jest to łupiez pstry, Skierowanie do dermatologa mam i zapisałam się ale za 6 miesięcy.
 2. #2
  dzus
  Nowicjusz
  Nizoral to nie jest kosmetyk na łupeiż pstry. Leczy się to inaczej. Sa preparaty dostosowane specjalnie do łupieżu pstrego ( nizoral jest do zwkłego i jest za słaby). Dermatolog by Ci polecil coś innego. Kup sobie na przykład pityver. Sama osobiscie nie stosowałam, ale stosował mój mąż, który pewnie zaraził się podobnie jak Ty od innych ( chodzi na siłownie). kWyleczył to mniej wiecej w miesiąc. Powinnaś również zastosować prewencję czyli często prać ubrania i pościel ( co 2-3 dni - jest to wkurzające ale trzeba się po prostu przemęczyć).


 3. #3
  songa
  Nowicjusz
  Robię tak. Najgorsze jest to,ze bardzo boję się,ze zarażę moje dzieciaczki. Sprawdzam codziennie czy nie mają objawów łupieżu pstrego ale nic na szczęscie nie zauważyłam A ponoc jest to baredzo zaraźliwe


 4. #4
  dzus
  Nowicjusz
  Jest to zaraźliwe ale nie każdy się tym zarazi. Po prostu niektórzy mają do tego większe powinowactwo, niektórzy mniejsze. I wcale niekoniecznie zarazisz tym swoje maluchy. Ty masz do tego skłonność. Mój mąż miał łupiez pstry. Ale ja sie nie zaraziłam.


 5. #5
  songa
  Nowicjusz
  Myślisz,że rzeczywiście wyleczę to tymi kosmetykami? Ile Twój maż to wyleczył?


 6. #6
  dzus
  Nowicjusz
  kilka tygodni Ale poprawa po pityver była juz po tygodniu. Ważne jest aby stosować na całe ciało czyli nie tylko na skóę głowy jak niektózy robią ale również emulsję na całe ciało. Tak aby wykurzyć te grzybki ( grzybki czasami spadają ze skóry główy na skórę ciała). no i nawet jak już łupież się wycofa to nie przerywać leczzenia ale je kontynuować.

  Linki widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników Zarejestruj się

  Ostatnio edytowane przez dzus ; 10-13-2017 o 16:02

 7. #7
  Rentakkka
  Nowicjusz
  Ja też wyleczyłam się o wiele szybciej Pityverem niż np Nizoralem. To było już dawno temu co prawda, ale najważniejsze jest to, że od tego czasu łupież nie wrócił a wcześniej miałam nawroty co 5-6miesięcy


 8. #8
  pkaczuuu
  Nowicjusz
  Z łupieżem pstrym powinna sobie poradzić dosłownie każdy szampon przeciwłupieżowy


+ Odpowiedz na ten temat