+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Nadmierne wypadanie włosów

 1. #11
  Marianna89
  Nowicjusz
  Wypadanie włosów to problem każdej młodej mamy. Odpowiedzialne za to są hormony, a dokładniej mówiąc zmiana ich stężenia. W czasie ciąży mamy wysoki poziom estrogenów, który pobudza do pracy mieszki włosowe, a to skutkuje hamowaniem wypadania włosów. Z tego powodu często wydaje nam się, że w czasie ciąży mamy więcej włosów. Dopiero w trzecim miesiącu po porodzie poziom estrogenów spada powodując nagłe wypadanie dużej ilości włosów. Sposobem na rozwiązanie tego problemu może być zdrowa dieta, zmiana pielęgnacji włosów, stosowanie dodatkowych masek na włosy. Wcieranie ampułek wzmacniających włosy w skalp głowy lub sposoby domowe jak maseczka z olejku rycynowego.


 2. #12
  aolka
  Nowicjusz
  Spróbuj koniecznie odżywki pobudzającej włosy do odrastania

  Ostatnio edytowane przez marciucha ; 09-13-2016 o 12:08

 3. #13
  Namie
  Nowicjusz
  Jeśli włosy wypadają w ilości większej niż 100 dziennie wtedy jest powód do zmartwienia.


 4. #14
  SugarBrown
  Nowicjusz
  Po ciąży może wypadać nawet 500 włosów dziennie i jest to uznawane za normę. Wypadają te, które nie wypadły w trakcie trwania ciąży. Natomiast możemy zacząć się martwić, jeżeli od porodu minął rok, a problem w dalszym ciągu występuje. Wówczas trzeba wykluczyć anemię, problemy z tarczycą i hormonami etc. Olej z wiesiołka wzmacnia włosy, ale czy ktoś wie czy można go stosować karmiąc piersią?


 5. #15
  timbik
  Nowicjusz
  a może to anemia ?


 6. #16
  Wercia11112
  Nowicjusz
  Myślę że powinnaś spróbować wzbogacić swoją dietę o odpowiednie witaminy oraz kupić sobie Biotebal bardzo fajnie działa. Mi pomógł może i Tobie pomoże.


 7. #17
  milkaaa
  Nowicjusz
  W ciąży/po ciąży to normalne że włosy lecą. A w innych sytuacjach dobrze zbadać hormony najpierw, bo tam może być coś nie tak i witaminki za wiele nie pomogą same w sobie.


+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2