+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Profilaktyka zdrowia w codziennym życiu

 1. #11
  Cukierek
  Nowicjusz
  Test genetyczny określa Twoje predyspozycje do wystąpienia choroby. Dla przykładu mutacje w genie BRCA podwyższają ryzko zachorowania na raka piersi nawet do 90%. Dlatego tak czest kobiety obciążone dziedzicznie poddają się mastektomii. Ale mutacje bywają różne i odpowiadają za różne choroby i różne jest także ryzyko.

  W każdym razie, jeżeli okazuje się, że ktoś jest nosicielem wadliwych genów to zostaje objęty badaniami profilaktycznymi. W moim przypadku (mam 28lat) - USG, rezonans, oczywiście samokontrola, zastanawiali się też nad mammografią mimo iż taka młoda jestem, ale "piersi" mi jeszcze nie urosły i dlatego to USG robie częściej.


 2. #12
  maryka
  Nowicjusz
  W sumie dobry pomysł z testem genetycznym. Tylko ile taki kosztuje?
  Co do tego co stosuję obecnie to główne suplementy diety, ale naturalne z naturabazar jak no. witamina K i koenzym q10 bo często brakowało mi energii.


 3. #13
  IlonaPL
  Nowicjusz
  Z takich codziennych rzeczy jakie robię dla swojego zdrowia to zdrowe odżywianie. Nie zapełnianie organizmu przetworzonymi produktami zawierającymi masę chemii. Staram się jeść dużo owoców i warzyw. Jeśli mam możliwość to wybiera te owoce i warzywa, które dostępne są w Polsce i można je kupić z prawdziwego gospodarstwa, a nie z supermarketów. Wyjątki stanowią cytrusy, które bardzo lubię, które mają witaminy, ale nie są dostępne u nas. Tak samo z warzywami, które głównie kupuję na straganach, a najlepiej od zaufanych osób co do których mam pewność, ze nie spryskują warzyw środkami chemicznymi. Dodatkowo staram się utrzymać swoje ciało w dobrej kondycji.


 4. #14
  tatusiek2
  Nowicjusz
  Codzienne dbanie o zdrowie to oczywiście zdrowa dieta oraz aktywny tryb życia ale bez przesady. Do tego dochodzą profilaktyczne badania ale nie tylko te, które są darmowe lub refundowane przez nfz. Ostatnio robiłem badania genetyczne na obecność genów odpowiedzialnych za powstawanie nowotworów. Warto wykonać takie badania przez osoby, które mają w rodzinie chorych na raka. Wczesne wykrycie zmian nowotworowych może pomóc w całkowitym wyleczeniu raka i powrocie do zdrowia. Dużo na ten temat znaleźć można tu: zdrowegeny.pl.


 5. #15
  innette
  Banned
  Na pewno zdrowie odżywianie i sport. Jeżeli chodzi o leczenie, to zwykle leczę się sama. Bardzo często ziółka i różne domowe metody, w ostateczności sięgam po środki bez recepty. Wtedy zapoznaję się dokładnie z lekami na stronach medycznych i farmaceutycznych np. efarmaceuta.pl Tam jest baza lekow i można przejrzeć opinie i składy oraz zapytac o poradę farmaceutę. Do lekarza wybieram się w nagłych lub bardzo poważnych przypadkach.


 6. #16
  ela677
  Nowicjusz
  Ja dorzuciłabym do tych wszystkich porad, dbanie o serce. Zazwyczaj o tym zapominamy, aż zaczynają się problemy. Na stronie:
  Linki widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników Zarejestruj się są artykuły, na temat zapobiegania chorobom serca. Czasami naprawdę niewiele trzeba zmienić w swoim życiu, by uniknąć choroby.


 7. #17
  SylwiaM
  Nowicjusz
  Ja na co dzień dbam o zdrowie w bardzo dużym stopniu, więc wiem mniej więcej jak to wygląda. Odkryłam, że znacznie łatwiej pozbyć się można niepotrzebnych kilogramów z cateringiem dietetycznym WygodnaDieta.pl. Ja schudłam niemal 10 kg.


 8. #18
  Losla
  Nowicjusz
  Nie no ja myślę, że po prostu trzeba chodzić w miarę często (profilaktycznie) do lekarza, badać sobie krew, kobiety - badać sobie piersi - to nie wymaga za dużo wysiłku, a często może nam uratować życie


 9. #19
  Cornelia
  Nowicjusz
  Tak, koniecznie do lekarza regularnie i bez wymówek i najlepiej zacząć jak najwcześniej Poza tym na pewno zdrowe odżywianie dużo pomaga, wcale nie trzeba na to wydawać jakichś wielkich pieniędzy, wystarczy więcej warzyw a mniej przetworzonych rzeczy.


 10. #20
  think
  Nowicjusz
  Latwo powiedziec, trudniej zrealizowac...

  Ostatnio edytowane przez think ; 06-08-2019 o 00:22

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni