+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

SPA a ciąża

 1. #11
  alojza
  Mamuśka
  Kilka tygodni temu dostałam od Męża zaproszenie do SPA.
  Tylko, że wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że jestem w ciąży i teraz się zastanawiam, czy nie ma przeciwwskazań...
  Orientujecie się może?


 2. #12
  IlonaPL
  Nowicjusz
  Powiem szczerzę, że od kilku lat chodzę dość regularnie na saunę. W tym czasie spotkałam tylko jedną kobietę, która była na saunie. Zdziwiłam się, bo wydawało mi się, że ciężarne kobiety powinny unikać takich zabiegów. Przecież chodząc na saunę podnosi się temperatura ciała matki, co może być niebezpieczne dla dziecka. Sama nie poszłabym nigdy na saunę będąc w ciąży. Po pierwsze obawiałabym się, że zemdleję albo zasłabnę. Czasem bywa tak, że nie ma nikogo innego w saunie oprócz mnie. Wysoka temperatura zmniejsza ciśnienie krwi, a to negatywnie wpływa na przepływ krwi do dziecka.


 3. #13
  Joanne
  Nowicjusz
  Alojza, też mi się dawniej wydawało, że SPA i ciąża jakoś nie idą w parze, ale okazuje się, że wręcz przeciwnie! Tylko ważne, żeby odwiedzić jakieś naprawdę dobre, profesjonalne miejsce, gdzie Ci doradzą odpowiednie zabiegi. Byłam jesienią w hotelu Klimek w Muszynie i widziałam, że przy niektórych zabiegach mieli dopisek - polecane dla kobiet w ciąży. Tylko wtedy jeszcze się tym nie bardzo interesowałam. Ale teraz widzę, że mają cały pakiet SPA dla przyszłych mam. Także myślę, że SPA w ciąży to jak najbardziej temat wart obadania.


 4. #14
  szalovia
  Nowicjusz
  Trzeba też uważać na różne solanki i baseny z gorącą temperaturą.. żeby nie zaszkodziły ciąży!


 5. #15
  natatka
  Nowicjusz
  Trzeba uważać na bardzo gorące temperatury i na określone zabiegi - warto na przykład sprawdzić / spytać o skład kosmetyków. Mój lekarz nie zalecał sauny właśnie z uwagi na gorąco. Każde porządne SPA będzie miało na pewno osobny pakiet dla kobiet w ciąży


 6. #16
  balinka
  Nowicjusz
  Ja byłam w SPA podczas ciąży ale odmówiłam sobie bardzo gorących kąpieli w jacuzzi bo to może się źle skończyć dla maluszka. Masaże, kąpiele były wskazane.


+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Tagi dla tego tematu