Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Polipy w macicy a starania o dziecko

 1. #1
  aga1981mdudi
  Nowicjusz

  Polipy w macicy a starania o dziecko

  Advertisement  Panie dr. Od 2 cykli staramy sie z mężem o drugie dziecko. Synek ma 13 msc, dopiero zakonczyłam karmienie piersią. Pierwszą ciąże proniłam w 2005r w 8tc z powodu polipa w jamie macicy. Po poronieniu starania trwały długo-ok roku. Nie udawało mie sie zajść-wyniki hormonów były ok prócz PRL w granicach 23-25ng.Przy takiej PRL miałam polipy w jamie macicy. Najeździłąm sie po wielu lekarzach i wszyscy rozkłądali ręce. W sumie miała 2 histeroskopie-obie wykazały że polipy sa na tle hormonalnym. Ale jaki hormon za to odpowiada?
  Teraz chyba sytuacja sie powtarza-mam bardziej bolesne okresy, tak jak wtedy gdy były polipy.
  Czy ma Pan jakies doświadczenie w tym zakresie?
  Mam 27lat. Wszystkie cykle mam owulacyjne-wielokrotnie miałam monitoringi cyklu.Wykresy temperatur sa książkowe.Mam wszytskie objawy owulacji. Wszystkie wyniki mam dobre,a wyniki na Estradiol i Progesteron lekarze okreslili jako swietne (ostatnio Progesteron 74,7 nmol 7 dni po owulacji). Jedynie co to PRL w górnej normie.
  Czy to ona moze powodowac te polipy? Co jeszcze powinnam zbadać?
  Przeciw.antykardiolipinowe badałam-wynik dobry.

  Prosze o pomoc,skąd polipy w takim wieku.Wyniki histeroskopi podały przyczyne hormonalną.Tylko wszystkie wyniki mam dobre.I to jest najdziwniejsze.
 2. #2
  J. Szamatowicz
  Ekspert forum
  Szanowna Pani
  trzeba ocenić histopatologicznie te polipy Prolaktyna nie powoduje ich powstawania
  Jacek Szamatowicz