+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

gdy tata opiekuje się mamą dziecka po porodzie...

 1. #21
  holly
  Super Moderator
  W UK nie trzeba kombinowac, tacie lub partnerowi należy sie 2 tyg. urlopu, co prawda jest mniej płatny, ale pierwsze chwile razem sa najważniejsze.


 2. #22
  Ysia000
  Nowicjusz
  Dziewczyny mnie interesuje ten urlop okolicznościowy (2 dni). Nie mam ślubu z ojcem dziecka. Czy mimo to można się starać o taki urlop? I jeszcze jedno pytanko. Trzeba ten urlop wykorzystać od razu, czy np. można dopiero jak będę już w domku, czyli około 4 dni po porodzie?


 3. #23
  Aniutka29
  Super Moderator
  Ysia000, ty jako matka nie mozesz korzystać z tego urlopu, tylko ojciec dziecka


 4. #24
  moan
  Guest
  Cytat Aniutka29 :
  ty jako matka nie mozesz korzystać z tego urlopu, tylko ojciec dziecka
  dokladnie,to dla Taty

  Ty masz macierzynski, potem jak chcesz wychowawczy(Tata tez moze)


 5. #25
  Aniutka29
  Super Moderator
  Ysia000, rozwijając temat, powiem tak: zawsze możesz spróbować złożyć w swoim zakładzie pracy podanie o udzielenie urlopu okolicznościowego z tytułu urodzenia dziecka. Z praktyki wiem jednak, że 99% zakładów pracy nie udziela matce dziecka tego urlopu, tylko ojcu. Wynika to z wykładni przepisów prawa. Nakładają się tu bowiem 2 przepisy. Z jednej strony artykuł mówiący o tym w jakich okolicznościach przysługuje urlop okolicznościowy, a kolejny na jakich zasadach jest udzielany urlop macierzyński.

  Kobieta, która rodzi dziecko, tym samym rozpoczyna urlop macierzyński, a więc traci uprawnienie do urlopu okolicznościowego, gdyż juz korzysta z uprawnienia jakim jest urlop macierzyński.

  Zawsze jednak mozesz spróbować, a nóż twój pracodawca mieści się w 1% tych, którzy udzielają tego urlopu matce dziecka


 6. #26
  Ysia000
  Nowicjusz
  Oj... ale mi chodziło o urlop dla tatusia chyba źle się wyraziłam. Chodzi mi tylko o to, że nie jesteśmy małżeństwem i czy mimo tego mój chłopak może dostać taki urlop okolicznościowy? Bo wiem, że te 2 tygodnie opieki odpadają w naszym przypadku


 7. #27
  bajaderka
  Ciężarówka
  No tak, jeśli jest zgłoszone, że dzidzia jest jego (tzn. w urzedzie uznał dziecko) to normalnie mu przysługuje


 8. #28
  Sinsiew
  Mamuśka
  Witam

  widzę, że ostatnia odpowiedź była dość dawno ale ja może podziele się swoim doświadczeniem jak jest z ta opieką teraz, bo aktualnie z tego korzystamy nie musiie mieć ślubu, bo to jest dla OJCA DZIECKA To L4 powinno się wykorzytać od razu po porodzie (bo to jest na opiekę nad mamą zmęczona po porodzie), z reszta w szpitalu lekarz przy wypisie mamy od razu wypisuje dla taty L4, a jaknie to wystarczy pójśc do internisty i tylea potem można jeszcze odać 7 dni tacierzyńskiego, coś się w urlopu wyskrobie i nawet miesiąc tata będzie z Wami w domu


+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3

Podobne wątki

 1. 12-16-2016, 13:18
 2. 10-25-2012, 11:25
 3. 05-23-2008, 23:09

Tagi dla tego tematu