+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Torbiel zamiast pęknięcia

 1. #1
  Gaguń
  Nowicjusz

  Torbiel zamiast pęknięcia

  Advertisement  Witam!

  Jestem po trzech nieudanych cyklach CLO. Za pierwszym nie ruszył rozrost pęcherzyków, za drugim pękł, ale nic. Za trzecim miałam podany Pregnyl przy 25mm, jednak zamiast pęknąć zamienił się w torbiel 30mm i teraz lekarz zalecił mi branie Duphastonu, żeby ją rozbił. Dodatkowo okazało się kilka dni temu że mam insulinoodporność i zaczęłam brać Glucophage (czyli metformina, która bardzo pomaga przy PCOS).

  Stoję teraz przed wyborem... czy mam polecieć od razu następny cykl z CLO i Glucophage i doprowadzić do owulacji z Pregnylem (ale nie wiem co z tą torbielą...) czy może "oczyścić się", poczekać jeden cykl aż torbiel się wchłonie i wtedy dopiero próbować?

  Jak myślicie? Po jakim czasie torbiel się wchłania tak średnio licząc? I czy mogę jej jakoś pomóc zniknąć z mojego delikatnego ciała?
 2. #2
  Amus
  Mamuśka
  30 mm to jeszcze nie torbiel
  moj pęcherzyk mial 30 mm a za dwa dni pękł wiec mógl miec kolo 34 nawet

  dupka masz brac 10 dni?? w tym czasie powinien się wchłonąć pęchrzyk

  ja mam 4 cykle nieudane z CLo za sobą
  teraz na miesiąc mam antyki bo obraz USG jajników jest tragiczny i gin chce je "zasuszyć" i potem znowu clo


 3. #3
  Stokrotka_32
  Mamuśka
  Gagun torbiel jest przeciwskazaniem do clo. Choc niektorzy ginowie robia odstepstwa. Np u mnie byla torbiel i w 2 dc gin podejmowal decyzje czy ryzykujemy z clo czy czekamy. Zctym ze u mnie byla mala od dwoch cykli, nie zmieniala rozmiaru miala 17 mm.

  --- Dopisek ---

  Torbiel Amus nie zalezy od rozmiaru wszystko zslezy co sie z tym dzieje w cyklu. Bo jesli to 30 mm bylo 2-3 dni po tym monitoringu gdzie pecherzyk mial 25 mm to jeszcze jest szsnsa ze to swiezy pecherzyk i peknie. Ale jak np w okresie pozniejszym, na poczatku cyklu kiedy jajniki powinny byc czyste ( pecherzyk rosnie ok 2 mm na dobe) czy jak u mnie ciagnelo sie to przez 2 cykle to mimo ze 17 mm to jednak bylo to torbiel.


+ Odpowiedz na ten temat