+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wrogi śluz

 1. #1
  pipi
  Administrator

  Arrow Wrogi śluz

  Advertisement  Wrogi śluz  Czym jest śluz szyjkowy ?  Przez cały swój cykl miesięczny twoja szyjka macicy produkuje i wydziela śluz szyjkowy .


  W zależności od fazy cyklu zmienia się jego ilość i konsystencja co możesz sama zaobserwować .


  Śluz szyjkowy pełni bardzo ważną rolę w zapłodnieniu . Chroni on nasienie przed kwaśnym środowiskiem pochwy jak również pomaga w przetransportowaniu go do macicy .


  Dzięki niemu plemniki mogą przetrwać w ciele kobiety nawet do kilku dni . Chociażby stosunek miał czas kilkadziesiąt godzin przed jajeczkowaniem – może dojść do zapłodnienia .
  Kiedy śluzu szyjkowego jest za mało lub jest on zbyt gęsty , lepki plemniki mają utrudnione zadanie – może być to jednak jedynie fizjologia zależna od aktualnego dnia cyklu , śluz może być tzw niepłodny .
  Wrogi śluz
  Zdarza się jednak, ze mamy do czynienia ze śluzem tzw . wrogim . Taki śluz uniemożliwia przedostanie się plemników do macicy a tym samym diametralnie zmniejsza szansę na zajście w ciążę lub całkowicie to uniemożliwia .


  Objawami często są zbyt mała jego ilość, lepka konsystencja – jednak obserwując te objawy w okresie okołoowulacyjnym .


  Wrogi śluz szyjkowy często zawiera także tzw przeciwciała antyplemnikowe .


  Aby potwierdzić nasze przypuszczenia co do wrogości śluzu niezbędna jest jego ocena poprzez PCT TEST .


  PCT TEST to badanie polegające na ocenie śluzu szyjkowego , które wykonywane jest po stosunku . Określa ono prawidłowość oddziaływania pomiędzy śluzem a plemnikami . Obserwowana jest ilość oraz zachowanie plemników w nim .


  Śluz uznaje się za prawidłowy kiedy rozciąga się on na kilka cm a plemniki swobodnie potrafią pływać w nim , obserwuje się ich ruchliwość .


  O wrogości śluzu mówimy kiedy nie charakteryzuje się on rozciągliwością a plemniki z trudem się w nim poruszają , grupując się w kupki.


  Można próbować poprawić jakość śluzu naturalnymi sposobami takimi jak np. picie dużej ilości wody , zielonej herbaty czy oleju z wiesiołka .


  Wrogość śluzu jest także jednym ze wskazań do inseminacji domacicznej i czasem jedynym rozwiązaniem tego problemu .
  tekst : pipi (KM)  Ostatnio edytowane przez AngelEyes ; 03-24-2010 o 11:45

+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu