+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Castagnus, olej z wiesiołka (Oeparol), przywrotnik

 1. #1
  misiaczek
  Nowicjusz

  Arrow Castagnus, olej z wiesiołka (Oeparol), przywrotnik

  Advertisement  Castagnus jest roślinnym preparatem zawierającym w swoim składzie wyciąg z owoców niepokalanka mnisiego. Preparat reguluje pracę przysadki mózgowej, która poprzez centralny układ nerwowy kieruje cyklem miesięcznym i wydzielaniem regulujących go hormonów: estrogenów i progesteronu. Zalecany jest w celu łagodzenia dolegliwości zespołu napięcia przedmiesiączkowego oraz w leczeniu zaburzeń cyklu miesięcznego.

  DZIAŁANIE
  Tabletki Castagnus poprzez stymulacje receptorów dopaminergicznych obniżają poziom prolaktyny wydzielanej przez przysadkę, powodują ustępowanie zaburzeń wywołanych przez hiperprolaktynemię: zespołu napięcia przedmiesiączkowego i zaburzeń cyklu miesiączkowego.

  ZASTOSOWANIE
  Zaburzenia cyklu miesiączkowego (menstruacji i cyklu miesiączkowego spowodowane przejściową lub trwałą niedoczynnością ciałka żółtego, objawiające się nadmiernym krwawieniem lub zbyt częstym dodatkowym krwawieniem w cyklu).
  Mastodynia (bolesne obrzmienie sutka).
  Zespół napięcia przedmiesiączkowego (to znaczy dolegliwości pojawiające się na krótko przed pojawieniem się miesiączki objawiające się: bolesnością i uczuciem obrzmienia piersi, zaburzeniami równowagi emocjonalnej, migrenowymi bólami głowy, obrzmieniem okolic twarzy, rąk i stóp).
  wyciagając wnioski z wczesniejszej obecności na forum to pomaga na plamienia przed miesiączką, polecany przy podyzszonej lekk prolaktynie lub przy gornej granicy jej normy
  nalezy ja przyjmowac przez 90 dni
  do kupienia w każdej aptece cena ok 13 zł za 30 tabl
  ps do kupienia bez recepty oczywiscie

  Olej z wiesiołka tłoczony na zimno (Oeparol)

  Dla kogo:
  Polecamy wszystkim kobietom starającym się o dziecko, ale mającym problemy z występowaniem i ilością śluzu szyjkowego płodnego. Śluz taki jest niezbędny do zapłodnienia i zajścia w ciążę. Połączenie oleju i oliwy poprawia znacząco już po 2 miesiącach śluz. Niezbędny przy leczeniu hiperprolaktynemii, niedoczynności tarczycy.
  Olej z wiesiołka przedłuża fazę poowulacyjną, poprawia ukrwienie śluzówki macicy. NIEZBĘDNY PRZY STYMULACJI CLO.
  Jest też najstarszą metodą przyspieszania porodu ponieważ wywołuje skurcze dlatego osoby starające powinny przerwać kurację po owulacji.
  Na jakie schorzenia:
  brak śluzu,niedoczynność tarczycy, przyjmowanie clo, hiperprolaktynemia, problemy z owulacją, za niski progesteron

  Działanie( cos od strony medycznej)
  Olej z wiesiołka to cud medycyny naturalnej od wieków. Jest też jednym z najstarszych znanych leków na niepłodność kobiecą. Od strony naukowych wyjaśnień olej zawiera cenny kwas gamma-linolenowy (GLA), będący zbawiennym lekiem na deficyt enzymu Delta 6-desaturaza, odpowiedzialnego za tworzenie się tak zwanych metabolitów wysokonienasyconych kwasów tłuszczowych, bardzo potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jeżeli tego enzymu będzie u człowieka za mało, albo w ogóle go zabraknie, zaczną nękać nas różne choroby, w tym dolegliwości skórne, jak egzema, łuszczyca oraz wykwity na paznokciach. Kwas GLA, zawarty w nasionach wiesiołka, a ostatnio - o czym coraz głośniej - również w ogóreczniku lekarskim, pozwala uzupełniać niedobór enzymu Delta 6-desaturaza.
  Zastosowanie:
  Na poprawę śluzu - od 5 dnia cyklu do dnia owulacji (około 14 dnia cyklu) 3 razy dziennie po 2 kapsułki
  Przy braniu clo i słabym wzroście endometrium - od 5 dnia cyklu do dnia owulacji 3 razy dziennie po 2 kapsułki.


  PRZYWROTNIK
  Stosowany jest jako środek wspomagający apetyt i wzmaga wydzielanie soku żołądkowego. Ma zastosowanie przy łagodzeniu objawów biegunki. Szczególnie polecany jest przy wzdęciach oraz zatruciach pokarmowych. Przywrotnik stosuje się przy dolegliwościach kobiecych, gdyż reguluje on cykl miesiączkowy i łagodzi ból z nim związany. Odwar sporządzony z tej rośliny łagodzi podrażnienia i zapalenia błony śluzowej. Okłady z zimnego odwaru stosuje się w leczeniu zapalenia spojówek. Przywrotnik działa wspomagająco przy leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła  Ostatnio edytowane przez AngelEyes ; 03-24-2010 o 12:01

 2. #2
  kaska0404
  Olimp
  Kwas foliowy


  Kwas foliowy stanowi ostatnio przedmiot wielu badań i budzi coraz większe zainteresowanie ze względu na jego szerokie zastosowanie. Niestety zdanych spożycia polskiej populacji wynika, że dieta nie zaspokaja naszego dziennego zapotrzebowania na ten składnik. Są również takie okresy życia, kiedy szczególnie ważne jest dostarczenie kwasu foliowego w odpowiedniej ilości. Mamy tu na myśli przede wszystkim kobiety planujące jak i będące w ciąży. Zespół Ekspertów powołanych przez Ministerstwo Zdrowia zaleca stosowanie przez tę grupę 0,4 mg kwasu foliowego dziennie w celu zaspobiegania wadom wrodzonym cewy nerwowej. Grupą narażoną na powazne konsekwencje zpowodu niedoboru kwasu foliowego są także kobiety stosujące środki antykoncepcyjne. Od kilku też lat wiele miejsca poświęca się roli kwasu foliowego w prewencji schorzeń sercowo-naczyniowych ze względu na obniżanie poziomu homocysteiny – jednego z czynników miażdzycy. Kwas foliowy jest również bardzo ważny dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Tak wielokierunkowe działanie kwasu foliowego powoduje, że musimy szczególnie zadbać o dostarczanie kwasu foliowego w odpowiedniej ilości.

  Wskazania:

  Kobiety w okresie prekoncepcyjnym
  Kobiety w okresie ciąży i karmienia
  Kobiety stosujące doustną antykoncepcję
  Pomocniczo w diecie przeciwmiażdżycowej
  W celu zmniejszenia ryzyka anemii wynikającej z niedoczynności szpiku


  Działanie preparatu:
  Preparat zawiera w składzie kwas foliowy, który:

  Pomaga zmniejszyć ryzyko wad rozwojowych płodu
  Pozytywny wpływ na wagę i rozwój noworodków
  Wpływa pozytywnie na samopoczucie i funkcjonowanie systemu nerwowego
  Pobudza procesy krwiotwórcze
  Obniża poziom homocysteiny (czynnik patogenezy miażdżycy)

  Działania niepożądane i środki ostrożności:
  Kwas foliowy jest bardzo dobrze tolerowany, bardzo rzadko występują reakcje alergiczne. Ostrożnie należy stosować w niektórych typach nowotworów. Niektóre leki: przeciwpadaczkowe, doustne środki antykoncepcyjne, antagoniści kwasu foliowego oraz alkohol powodują obniżenie poziomu kwasu foliowego w organizmie. Przy dłuższym stosowaniu należy okresowo monitorować stężenie witaminy B12.

  Przeciwwskazania:
  Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu

  Czy wiesz, że....


  Organizm człowieka nie ma możliwości zmagazynowania większej ilości kwasu foliowego, dlatego należy go dostarczać codziennie w pożywieniu lub uzupełniać dietę odpowiednim suplementem.


  Kwas foliowy w największych ilościach występuje w zielonych roślinach np. w szpinaku. Drogocennym źródłem kwasu foliowego są przede wszystkimdrożdże, wątroba, pełnoziarniste pieczywo, a także sok pomarańczowy.


  W ostatnich latach wielu ekspertów doceniło ogromną rolę kwasu foliowego i poważnych skutków jego niedoboru w diecie. Dlatego działają programy wzbogacania ogólnie dostępnych produktów żywnosciowych w kwas foliowy. W Stanach Zjednoczonych od 1998 roku wzbogaca się mąkę, ryż i inne ziarna w kwas foliowy. W Wielkiej Brytanii od 2000 roku dodaje się 0,24 mg kwasu foliowego na każde 100 g mąki.


  Badania przeprowadzone na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych Medical Research Council Vitamin Study w 33 ośrodkach w 7 krajach potwierdziły wcześniejsze obserwacje o prewencyjnej roli kwasu foliowego w celu zmniejszenia ryzyka wystapienia wad cewy nerwowej. Kobiety, które wcześniej urodziły dziecko w wadą wrodzoną, pownny co najmniej na miesiąc przed i w trakcie 3 pierwszych miesięcy ciąży stosować 4 mg kwasu foliowego dziennie. Kobiety bez takiego wywiadu powinny ograniczyć się do dawki 400 mcg (o,4 mg) dziennie.


  Kwas foliowy występujący w wielu produktach nie zawsze jest dobrze przyswajany przez organizm. Niektóre produkty takie jak fasola, sok pomarańczowy zawierają enzymy hamujące przemianę kwasu foliowego do postaci dobrze przyswajalnej przez organizm. Natomiast kwas foliowy zawarty w preparatach suplementacyjnych wystepuje w postaci, która nie wymaga dodatkowych przemian przed wchłonięciem w jelicie cienkim.


  Metabolizm kwasu foliowego zaburzają środki antykoncepcyjne. Zaobserwowano obniżony poziom kwasu foliowego u kobiet stosującyh doustną antykoncepcję. Zwiększa to ryzyko anemii i urodzenia w przyszłości dziecka zwadą wrodzoną. Dlatego w Stanach Zjednoczonych powstał pomysł, aby obligatoryjnie wzbogacać tabletki antykoncepcyjne w tę witaminę, ale dopóki tak się nie stanie kobiety stosujące doustną antykoncepcję powinny wzbogacać swoją dietę w dodatkowy kwas foliowy.

  Źr ódła informacji:
  1. Michalik B.: Witamina B9, Żyjmy dłużej, marzec(3), 1999
  2. Dierkes J., Kroesen M., Pietrzik K., folic acid and vitamin B6 supplementation and plasma homocysteine concentrations in healthy young women. Int. J. Vitam. Nutr. Res. 1998;68:98-103.
  3. Streiff R.: folate deficiency and oral contraceptives, JAMA 214, 105-108, 1970
  4. Wald N., Bower C.: Folic acid, pernicious anaemia and prevention of neural tube defects, Lancet, 343, 307, 1994
  5. Szostak-Węgierek D.: Kwas foliowy – Nowe aspekty zastosowań profilaktycznych, Ordynator Leków, Vol. 5 Nr 5(43) 2005, str. 31-39
  6. Matyja A.: Kwas foliowy – krótka monografia, Gabinet Prywatny, 4(126) 2004, str. 20-25
  żródło:
  Linki widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników Zarejestruj się

  [ Dodano: Sro Lut 14, 2007 ]
  Żurawina

  Lecznicze zastosowania żurawiny znane są od dawna. W medycynie ludowej używano jej do zwalczania stanów zapalnych układu moczowego, a także przy przeziębieniu czy reumatyzmie. Badania naukowe opublikowane w ostatnich latach przyniosły pełne potwierdzenie tych zaleceń. Kiedyś sądzono, że sok z żurawiny działa korzystnie, gdyż zakwasza mocz, a niskie pH nie sprzyja bakteriom. Przeprowadzono badania na różnych kulturach bakterii przy neutralnym pH pożywki – po dodaniu soku z żurawin nie pojawiła się żadna kolonia E. Coli, Staphylococcus aureus, Pseudomonus aeruginosa, Klebsiella pneumoniae, Proteusz mirabilit.

  Przeciwbakteryjne działanie soku z żurawin nie ogranicza się jedynie do dróg moczowych. Sok działa na bakterie znajdujące się w jamie ustnej, na zębach, a także w żołądku – może zapobiegać rozwojowi choroby wrzodowej wywoływanej przez Helicobacter pylori. Żurawina może być także wykorzystywana jako składnik diety zapobiegającej miażdżycy i jej skutkom – chorobom serca i układu krążenia. Przed miażdżycą chroni przede wszystkim odpowiednia dieta, bogata w jarzyny i owoce mające naturalne antyoksydanty. Przeciwdziałają one utlenianiu lipidów i powstawaniu złogów miażdżycowych w tętnicach. Wykazano, że sok z żurawin jest silnym antyoksydantem i chroni lipoproteidy przed utlenieniem. Stężenie soku z żurawin, które działało ochronnie na LDL, było podobne jak w przypadku soku z winogron. Oba soki mają podobny zestaw związków polifenolowych: antocyjaniny, katechiny, flawonole, ale znacznie więcej eksperymentów wykonano na składnikach czerwonego wina, które jest popularne w południowej Europie. Żurawiny mogą zastąpić wino w działaniu antyutleniającym, przyczyniając się do hamowania procesów starzenia się i rozwoju chorób degeneracyjnych. A więc w trosce o zdrowie, dobrą formę i warto sięgnąć po produkty żurawinowe.


  Związki zawarte w żurawinie zapobiegają też powstawaniu zakrzepów. Jednak jedną z najcenniejszych właściwości żurawiny jest jej działanie przeciwnowotworowe.
  Żurawina sprawia też, że istniejące komórki rakowe są znacznie mniej aktywne i wolniej się rozwijają. Tak więc warto po nią sięgać i dla smaku i dla zdrowia.
  żródło:
  Linki widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników Zarejestruj się

  Linki widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników Zarejestruj się


 3. #3
  kaska0404
  Olimp
  Magnez - pierwiastek życia  Często w literaturze medycznej magnez nazywa się pierwiastkiem życia. Nazwa ta zda się sugerować ważną rolę magnezu w organizmie i jego wyjątkowe znaczenie w procesach życiowych. I tak jest w istocie, choć nauka wie o tym stosunkowo od niedawna, od chwili, gdy został rozszyfrowany mechanizm fotosyntezy. Wykryto bowiem, iż w chlorofilu, bez którego jest niemożliwe istnienie roślin, a co za tym idzie - zwierząt i cz łowieka, znajduje się właśnie magnez, który uczynnia proces fotosyntezy. Fakt ten pobudził naukę do wnikliwych badań nad rolą magnezu dla zdrowia, a wyniki tych dociekań okazały się do tego stopnia znaczące, iż w świecie medycznym poświęcono temu pierwiastkowi wiele międzynarodowych konferencji i powstała ogromna literatura przedmiotu. Na gruncie polskim przede wszystkim prof. Julian Aleksandrowicz zajął się upowszechnianiem znaczenia magnezu oraz torowaniem drogi do studiów nad zastosowaniem tego pierwiastka do celów leczniczych.
  Sprawa magnezu zarówno w profilaktyce jak i lecznictwie nabiera rangi w związku z coraz powszechniejszym niedoborem tego pierwiastka w glebie i jego rugowaniem z żywności w procesach oczyszczania.

  Właściwości lecznicze
  Magnez katalizuje wiele procesów życiowych w ustroju, jest czynnikiem wzrostu, działa tonizująco, jest czynnikiem regenerującym żywe komórki, przywraca równowagę psychiczną i układu nerwowego, nerwu trójdzielnego, układu współczulnego, drenuje wątrobę powiększając ilość wydzielanej żółci, jest antyseptykiem wewnętrznym i zewnętrznym, regulatorem równowagi wapniowej, a w zależności od okoliczności może być antagonistą wapnia, wzmacnia reakcje obronne organizmu, zwalcza uczulenia, zwalcza procesy starzenia się, zwalcza podatność organizmu na powstawanie nowotworów, zwalcza miażdżycę i zakrzepy, działa profilaktycznie na zapalenie żył w sytuacjach pooperacyjnych, po połogach, przywraca moczowi odczyn kwaśny, gdyż obniża alkalozę krwi, bierze udział w procesie termoregulacji, rozpuszcza kamienie nerkowe, wzmacnia układ sercowo-naczyniowy, stabilizuje układ chromosomalny, zmniejsza toksyczność jonów cynku, ułatwia wydalanie ołowiu z organizmu, co chroni przed ołowicą, współdziała z żelazem dwuwartościowym, które jest centralnym jonem cząsteczki hemoglobiny, współdziała z glikolem, który odtwarza upośledzoną sekwencję aminokwasów w lipidowych osłonkach mielinowych u chorych na SM, działa przeciwstresowo, przeciwanafilaktycznie, przeciwzapalnie, ochrania przed promieniowaniem jonizującym, pobudza fagocytozę, działa relaksująco i znieczulająco, osłabia arteriosklerozę i obniża poziom cholesterolu, działa odtłuszczająco, chroni przed uszkodzeniem mięśnia sercowego, utwardza wodę pitną czyniąc ją zdrowsz ą i korzystną dla niedociśnieniowców niezależnie od wieku, działa korzystnie przy białaczkach i przy hemoroidach, usuwa nieprzyjemny zapach potu, a często i skurcze w nogach, usprawnia pracę gruczołów wydzielania wewnętrznego, a więc tarczycy, przytarczyc, przysadki, nadnercza itp., łagodzi i uspokaja bezsenność i zdenerwowanie, działa przeciwwymiotnie i przeciwbiegunkowo, przywraca wewnętrzny spokój organizmowi, broni organizm przed zakażeniami, reguluje pracę przewodu pokarmowego, działa korzystnie na proces krzepnięcia krwi, na powstanie estrogenów, przeciwdziała schorzeniom pęcherza moczowego, zapaleniom prostaty i jej przerostowi, normalizuje funkcjonowanie trzustki i woreczka żółciowego, przeciwdziała zaburzeniom wzrostu u młodzieży, zaburzeniom u kobiet karmiących.

  Wskazania lecznicze
  Alergia, astenia ogólna, choroby skóry, śluzówek ust, nosa, gardła, neurologiczne, psychiczne, układu sercowo-naczyniowego, przewodu pokarmowego, trzustki, dróg żółciowych, hematologiczne, infekcyjne, układu płciowego, prostaty, układu moczowego, wątroby, układu oddechowego, przemiany materii, nowotworowe, kobiece, wieku starczego, drżenia mięśni, konwulsje, dna, zwyrodnienia stawów, osłabienia wzroku i słuchu, arytmia serca, kamica nerkowa, hemoroidy, niedoczynność gruczołów wydzielania wewnętrznego, bezsenność, biegunki, SM.

  Zapotrzebowanie
  Ludziom zdrowym zaleca się 35 mg dziennie dla mężczyzn, 30 mg dla kobiet (karmiące i w ciąży - 45mg).
  Wprawdzie sam organizm jest producentem magnezu, o czym świadczy fakt, iż wydala tego pierwiastka więcej niż pobiera, nie mniej jednak należy dbać o to, by wraz z pożywieniem nasz ustrój otrzymywał potrzebną mu dawkę Mg. Do artykułów spożywczych bogatych w magnez należą: kakao, czekolada, migdały, orzechy, soja, jęczmień, mąka pszenna razowa, kukurydza ryż; pokarmy o umiarkowanej ilości magnezu: makrele, łososie, śledzie, makaron, mąka pszenna, banany, rodzynki, suszone śliwki, suszone brzoskwinie, groch, selery, ziemniaki w skórce; względnie ubogie w magnez: cielęcina, wołowina, nerki, halibut, jabłka, gruszki, winogrona, wiśnie, melony, śliwki, pomarańcze, brzoskwinie, brokuły gotowane, kapusta, grzyby, cebula, rzodkiewka, sałata, pomidory, ogórki, jaja, mleko, śmietana, masło.
  Mg występuje również w ziołach, a jego bogatszym źródłem są m.in. wrotycz, fiołek trójbarwny, przytulia biała, przelot złocisty, bobrek trójlistny, korzeń czarnego dzikiego bzu, dzika róża.

  Niedobór magnezu powoduje liczne zaburzenia i choroby organizmu i objawia się nadmierną pobudliwością nerwowo - mięśniową, skłonnością do drgawek, pewnymi zaburzeniami układu nerwowego, zaburzeniami dotyczącymi serca i naczyń krwionośnych. Niedobór magnezu sprzyja chorobom psychicznym, nerwicowym, neurologicznym, stanom skurczowym, padaczkom, drgawkom. Skutki niedoboru są groźne i niekiedy, zwłaszcza jeśli nie nastąpiło w porę rozpoznanie, mogą prowadzić do kalectwa, a nawet być przyczyną zgonu (w szczególności w przypadku SM).
  Z mniej ostrych, ale dokuczliwych objawów występują: poranne zmęczenie nawet po wielu godzinach snu, pocenie się w nocy, nieprzyjemne sny lub bezsenność, arytmia serca, bóle stawów, dziąseł, zębów, wra żliwość na zmiany pogody, mrowienie w nogach i rękach, drgania powiek, utrata równowagi, nagłe zawroty głowy, wypadanie włosów, próchnica zębów, łamanie się paznokci, bóle głowy, zmęczenie, trudności w skoncentrowaniu myśli, zmienność nastroju, osłabienie układu odpornościowego.
  Alkohol zwłaszcza w nadmiarze, przyczynia się do utraty magnezu, a jego przyswajanie staje się utrudnione w przypadkach nadmiernego spożywania witaminy D, wapnia i białka. Zapas magnezu w organizmie wyczerpuje się w nadczynności nadnerczy i przytarczyc. Przyswajanie magnezu utrudnia wiele środków farmaceutycznych.


  Dla organizmu również szkodliwy jest nadmiar magnezu. W większych ilościach wykazuje on właściwości toksyczne, nadto hamuje odkładanie wapnia w organizmie. Lekarz zapisujący pacjentowi magnez staje więc przed delikatnym problemem.

  Nie ma obawy przedawkowania magnezu za pośrednictwem codziennego pożywienia, bowiem nasza powszednia dieta jest uboga w ten pierwiastek i raczej należy dokładać starań, by tak dobierać produkty spożywcze, by dostarczać ustrojowi konieczna ilość Mg. Na naszym stole goszczą produkty oczyszczone, rafinowane, a więc niekiedy niemal zupełnie pozbawione tego pierwiastka. Klasycznym przykładem jest sól używana w kuchni. Ponieważ związki magnezowe powodują zawilgocenie soli kuchennej, toteż przyjął się zwyczaj jej rafinowania i rugowania z niej tego nadzwyczaj cennego pierwiastka. Bardzo wiele magnezu, bo aż 78 %, traci oczyszczone ziarno zbóż, fasolka szparagowa przerobiona na konserwę traci 56 %. Biały cukier zawiera 200 razy mniej magnezu niż ciemna melasa. Na niedobór magnezu narażeni są mieszkańcy okolic, gdzie występuje woda miękka. Ma ona niekorzystny wpływ na serce. Natomiast woda twarda, dolomitowa, zawierająca w przybliżeniu dwa razy więcej wapnia niż magnezu, ma dobroczynny wpływ na serce. Ludzie korzystający z wody twardej mają na ogół niższe ciśnienie krwi, powolniejszy rytm serca, oraz niższy poziom cholesterolu od konsumentów wody miękkiej, nadto ich ciśnienie wraz z wiekiem nie wzrasta.
  źródło: Jadwiga Górnicka "Apteka natury"

  Linki widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników Zarejestruj się


 4. #4
  Kumiko
  Nowicjusz

  Olej z wiesiołka i castagnus

  Jestem ciekawa, czy któraś z Was bierze lub brała olej z wiesiołka tłoczony na zimno, który zwiększa wydzielania śluzu. Ja stosuję dopiero pierwszy miesiąc, ale wyczytałam, że najlepiej go brać systematycznie aż do owulacji, dzięki czemu śluz owulacyjny jest znacznie obfitszy.

  Oprócz tego olej ma łagodzić syndrom przedmiesiączkowy PMS (przetestowałam, owszem łagodzi zwłaszcza bolesność piersi ), a także problemy menstruacyjne "dlatego nazywany jest pigułką kobiecą".

  Zaś Castangus "poprzez stymulacje receptorów dopaminergicznych obniża poziom prolaktyny wydzielanej przez przysadkę, powodują ustępowanie zaburzeń wywołanych przez hiperprolaktynemię: zespołu napięcia przedmiesiączkowego i zaburzeń cyklu miesiączkowego."

  Z różnych wypowiedzi netowych kombinacja przyjmowania wpływa dobroczynnie na poczęcie A jakie są Wasze doświadczenia?


 5. #5
  martarynka
  Olimp
  czy castagnus można przyjmować razem z wiesiołkiem??? Czy któraś tak przyjmowała??


 6. #6
  Ewa 74
  Olimp
  Cytat martarynka :
  czy castagnus można przyjmować razem z wiesiołkiem???
  nie wiem

  Ja brałam oeropal i piłam przywrotnika, rezultaty natychmiastowe


 7. #7
  bozena7
  Domownik
  Cytat martarynka :
  czy castagnus można przyjmować razem z wiesiołkiem??? Czy któraś tak przyjmowała??
  ja tak robiłam)) negatywnych skutków nie zauważyłam.,..


 8. #8
  martarynka
  Olimp
  Cytat bozena7 :
  negatywnych skutków nie zauważyłam.,..
  więc i ja spróbuję i tak na śniadanie wyjadam połowę apteczki więc może nie zrobi to żadnej różnicy, może wreszcie coś poskutkuje

  [ Dodano: Wto Cze 23, 2009 18:51 ]
  a czy któraś brała castagnusa więcej niż trzy opakowania

  pewnie u wszystkich poskutkował szybciej, ale nie szkodzi zapytać, bo wskazane jest brać tylko trzy opakowania a mi się niedługo skończy trzecie


 9. #9
  sneta
  Nowicjusz
  Jak ja się ciesze, że tu trafiłam.
  Ja biorę clo i ostatnio mam straszną suszę. Chyba zacznę brać wiesiołek. Jutro się wybiorę do apteki. Może coś po tym się zmieni i w końcu będę mieć fasolkę


 10. #10
  gosiab82
  Nowicjusz
  Dziewczyny,czy któraś przyjmowała jednocześnie BROMOCORN Z CASTAGNUSEM,lekarz przepisal mnie przepisał bromocorn,pół tabletki dziennie.Chciałabym jednak brac coś jeszcze dodatkowo na zbicie prolaktyny.


+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 4 1 2 3 4 OstatniOstatni

Podobne wątki

 1. 10-11-2012, 09:49
 2. 05-30-2011, 19:44
 3. 09-15-2009, 08:33
 4. 05-29-2009, 16:41
 5. 03-25-2009, 14:39

Tagi dla tego tematu