+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Glukoza

 1. #11
  Anaszka
  Mamuśka
  Agunia miałam robiony z 50 g. nie miałam robionego powtórzenia choć przy nieprawidłowym wyniku powinno zrobić się test z 75 . Na wyniki idę za miesiąc, wiec pewnie wtedy zrobią mi (hurtowo)


 2. #12
  agunia29
  Mamuśka
  jak hurtowo?? przecież albo zrobią 50 albo 75, 2 jednoczesnie się nie da, wynik z 50 nie jest miarodajny i teraz aby stwierdzić czy jest cukrzyca czy nie ma robi się z 75, ja znam osobę która 50 miała powyżej normy a 75 w normie,


 3. #13
  Anaszka
  Mamuśka

  test

  hurtowo zrobią mi wszystkie wyniki czyli morfologia, w tym test obciążenia glukozą i pozostałe.


 4. #14
  Error
  Nowicjusz
  Witajcie,
  widzę, że temat już odpoczywa, to ja coś nabazgrzę
  Ja również mam cukrzycę ciążową. Nie wiem z jakim obciążeniem miałam robiony test ale wyniki po spożyciu wyszły za wysokie. Od tamtego momentu jestem na diecie. Test miałam wykonany dosyć późno bo w trzydziestym tygodniu. Teraz jestem dokładnie w 35 tygodniu. W tym okresie wyniki miałam trochę rozjechane ale w przeważającej większości poprawne. Tylko w zeszłym tygodniu miałam dużo pomiarów za wysokich i Pani doktor przepisała mi leki na obniżenie cukru które mam brać dwa razy na dzień. Miałam zacząć od wczoraj ale wzięłam tylko rano i później już nie bo reszta wczorajszych wyników i dzisiejsze są zaskakująco dobre (cukier mierze trzy razy na dzień po głównych posiłkach). Na razie mam zamiar nie zażywać tych leków i zobaczymy jakie będą efekty. Jak będzie za wysoko to wezmę ale póki będzie w normie to po co organizm obciążać dodatkowo chemią.
  Znalazłam ciekawą stronę poświęconą tylko i wyłącznie cukrzycy ciążowej, podaje link:
  Linki widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników Zarejestruj się
  Co do diety to diabetolog powiedziała, że owoce z pięciu zalecanych porcji dziennie zmniejszyć do trzech, warzywa takie jak sałatę, ogórek i rzodkiewkę można spożywać w bardzo dużych ilościach gdyż nie podnoszą cukru. Unikać potraw rozgotowanych czyli ryż, makaron, ziemniaki al dente, żadna papka i zapomnieć o piure ziemniaczanym.
  Ostatnio znalazłam również informację, że cynamon obniża cukier. Wczoraj to przetestowałam. Zjadłam miseczkę ryżu z łyżeczką cynamonu i łyżeczką cukru i mój wynik był 6,2 mmol/l (niestety mieszkam w Anglii i tutaj mierzą w takich jednostkach) czyli dużo poniżej górnej granicy która wynosi 7,8 mmol/l.
  Znalazłam jeszcze przed chwilką taką ciekawą stronkę:
  Linki widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników Zarejestruj się
  Uważajcie również kobietki na nerwy. Stres bardzo szybko i na długo podnosi poziom cukru. Możecie wtedy stosować nie wiem jak rygorystyczną dietę, ale jak będziecie miały jakieś powody do mocnego stresu to cukier niemiłosiernie skacze do góry.
  Życzę Wam, żebyście nie miały, żadnych stresów i większych problemów z cukrem.


+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Podobne wątki

 1. 09-14-2009, 22:22
 2. 06-20-2009, 10:35
 3. 01-05-2008, 12:12
 4. 08-28-2007, 20:05
 5. 06-15-2007, 08:04

Tagi dla tego tematu