+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Upały w ciąży

 1. #1
  pipi
  Administrator

  Upały w ciąży

  Advertisement  Jak przetrwać upały z brzuszkiem ?
  Panujące na zewnątrz bardzo wysokie temperatury szczególnym utrapieniem potrafią być dla kobiet , które właśnie spodziewają się dziecka. Upał , zwłaszcza pod koniec ciąży może wywołać u nich przykre dolegliwości takie jak opuchnięcia, obrzęki czy skoki ciśnienia .


  Ogólne złe samopoczucie, dyskomfort związany z nadmiernym poceniem się – niedogodności te warto postarać się zminimalizować poprzez stosowanie się do pewnych prostych zasad .

  Kobieta ciężarna również może cieszyć się z lata oraz jego niewątpliwych uroków .

  Jak zatem sprawić aby wakacyjne dni były dla przyszłej mamy tylko przyjemnością ?  Po pierwsze woda  Intensywne pocenie się to nieodłączny efekt upałów . Tracisz spore ilości wody zatem powinnaś uzupełniać utracone płyny . Spożycie ich powinno wynosić około 2- 3 litry dziennie . Nie rozstawaj się więc z buteleczką wody mineralnej niegazowanej i popijaj w ciągu dnia . Doskonale ugasisz pragnienie pijąc również ziołowe herbatki , wyciskane soki czy herbatkę mrożoną .

  Pamiętaj , że picie płynów to nie tylko gaszenie pragnienia . To przede wszystkim zapobieganie odwodnieniu , które to mogłoby zaburzyć pracę nerek czy wątroby . Odwodnienie organizmu kobiety ciężarnej grozi również upośledzeniem przepływu krwi przez łożysko.

  Kolejne ryzyko związane z piciem zbyt małych ilości płynów to ryzyko infekcji , stanów zapalnych układu moczowego .  Prysznic dla ochłody


  W ciągu dnia , nawet kilkakrotnie podaruj sobie krótki , chłodny (nie zimny ) prysznic , co orzeźwi cię i poprawi nastrój .  Kremy z filtrem


  Twoja skóra jest teraz szczególnie wrażliwa na promienie słoneczne , do tego stopnia, że pod ich wpływem (nawet gdy krótko przebywasz na słońcu ) - pojawić się mogą nieefektowne plamy i przebarwienia . Hormony ciążowe + słońce to nie zalecana mieszanka zatem w okresie letnim krem z wysokim filtrem słonecznym powinien zając na liście twoich ulubionych i najczęściej używanych kosmetyków – pierwsze miejsce.
  Cień , cień , cień....

  Owszem, pani pogodynka zapowiedziała 31 stopni Celsjusza jednak zapewne wiesz, że to temperatura w cieniu a w pełnym słońcu będzie dużo wyższa . W ciągu dnia kieruj się zatem w miejsca zacienione – odpoczywaj w parku na ławce , pij wodę lub sok w kawiarni/ogródku z przyjaciółką a kiedy już znajdujesz się w środku miasta wybieraj zacienione uliczki .


  Drzemka

  Jeśli tylko możesz i masz ku temu okazję , w środku dnia kiedy temperatury sięgają zenitu daj odpocząć swojemu organizmowi i zrób sobie krótką drzemkę . Odpoczniesz od skwaru , zregenerujesz swoje siły , nabierzesz energii – sen nie powinien być jednak dłuższy niż 30 – 40 minut aby nie spowodował odwrotnego efektu .  Aktywność fizyczna ?


  Wydaje się wręcz niemożliwe … ciąża , upał i sport ? Wysokie temperatury działają przecież niezwykle rozleniwiająco i sprawiają , że marzymy jedynie o wygodnym leżaku w cieniu . Sposobem na dobre samopoczucie jednak jest ruch . I nikt nie mówi tu od razu o maratonie …


  • latem , doskonałym sposobem na rozruszanie ciała i poprawę samopoczucia jest po prostu spacer na który warto wybrać się przed godziną 10.00 lub po 16. 00 . Użyj kremu z wysokim filtrem , załóż przewiewne ubranie , wygodne obuwie , kapelusz na głowę, słoneczne okulary a potem … wróć z uśmiechem na twarzy .
  • pływanie w okresie dużych upałów (i nie tylko ) przynosi wiele pozytywnych skutków - chłodzi, odciąża kręgosłup , poprawia twoja kondycję i wspaniale relaksuje .


  Upalna dieta


  Zwykle podczas upałów nie dopisuje nam apetyt jednak kobieta w ciąży powinna wiedzieć, że nie zwalniają ją one od regularności jadanych posiłków. Dania warto jednak zamienić na lekkostrawne i wprowadzić dużo warzyw i owoców.  Wygodne obuwie


  Obrzęki nóg ? Stopy spuchnięte , że sama ich nie poznajesz ? To bardzo częste dolegliwości , szczególnie w ostatnich tygodniach ciąży a które właśnie potęguje panujący upał, kiedy to poprzez ścianki rozszerzonych naczynek krwionośnych do tkanek przedostaje się woda .
  Zadbaj zatem aby twoje obuwie w tym okresie było odpowiednie, przewiewne i lekkie – nie powodujące obtarć czy ucisków.  Idealne ubranie


  Doskonałe będą bawełniane, lekkie , przewiewne sukienki na ramiączkach . Ubrania kobiety w ciąży zmagającej się z wysokimi temperaturami powinny być nieobciskające i wygodne a także z naturalnych tkanin . To samo tyczy się również bielizny .  Antyperspirant


  W czasie ciąży i upałów kiedy intensywnie się pocisz preparat ten zapewni ci doskonałą ochronę przed potem ograniczając aktywność gruczołów potowych i zapewni komfortowe uczucie świeżości.  Klimatyzacja ...


  To oczywiście doskonały wynalazek i dla wszystkich …. jednak należy używać jej ostrożnie . Wychodząc nagle z klimatyzowanego pomieszczenia na panujący skwar i odwrotnie możesz nabawić się przeziębienia . Należy zatem używać jej z głową i uważać aby między temperaturą np. w samochodzie czy pokoju a na zewnątrz nie było różnicy większej jak 7- 8 stopni .


  pipi (KM)
 2. #2
  natlia91
  Mamuśka
  Eh najlepszy sposób na upały to siedzieć w domu


+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu