Planowanie ciąży z Bioself


Bioself jest prostym urządzeniem , które przeznaczone jest dla kobiet starających się o dziecko lub stosujących naturalne metody planowania rodziny a pragnących tym samym oddalić moment zajścia w ciążę .


Pełni ono rolę osobistego elektronicznego wskaźnika płodności , co przy prawidłowym jego użytkowaniu, zapewnia wysoką skuteczność graniczącą 95 – 97,8 % .

To elektroniczne urządzenie , które produkowane jest w Szwajcarii znacznie ułatwia wyznaczenie dni płodnych w cyklu miesięcznym kobiety .

Wszystko za sprawą wbudowanego mikroprocesora , którego zadaniem jest przechowywać/gromadzić w pamięci indywidualne dane kobiety takie jak : długości cykli miesiączkowych oraz zmiany temperatur w nim zachodzących ( PTC ) .

Rozpoczęcie używania Bioself może nastąpić w każdym momencie cyklu .

Do jego użytkowania niezbędna jest wspomniana PTC czyli podstawowa temperatura ciała .


Kilka słów o PTC …


Podstawowa temperatura ciała to temperatura ciała mierzona przez kobiety pragnące zajść w ciążę (lub nie planujących w aktualnym czasie potomka ) , pomocna do określenia faz płodnych oraz niepłodnych w jej cyklu miesiączkowym , a co za tym idzie określenia najwyższej płodności czyli owulacji .


Bardzo ważne jest stosowanie się do zasad mierzenia PTC czyli :
  • mierzenia temperatury rano zaraz po przebudzeniu się
  • o regularnej godzinie
  • po co najmniej 3 – 5 godzinnym ciągłym nocnym wypoczynku
Pomiar PTC wykonywany jest różnego rodzaju termometrami – owulacyjnymi , rtęciowymi czy elektronicznymi – tutaj mamy do czynienia z urządzeniem Bioself , które posiada czujnik ciepła .

Niezmiernie ważne jest także miejsce pomiaru , którym może być pochwa (tzw. pomiar waginalny ) , odbyt (tzw. pomiar raktalny ) lub usta- pod językiem (tzw. pomiar oralny) .

Należy zwrócić uwagę , że podczas jednego cyklu nie wolno zmieniać miejsca pomiaru . Czujnik ciepła podczas mierzenia temperatury powinien być trzymany w danym miejscu około 2 minuty
Jak Bioself sygnalizuje mi dni płodne i niepłodne ?


Bieżąca ocena następuje w momencie dotknięcia pomiarowej końcówki . Sygnalizują to natomiast dwie lampki .


Zielona lampka oznacza dni niepłodne (niepłodność przedowulacyjna , niepłodność poowulacyjna )


Czerwona lampka oznacza okres możliwych dni płodnych


Czerwona lampka – migająca oznacza owulację – najbardziej płodne dniZaletą urządzenia jest to, że przechowuje w pamięci wprowadzone przez kobietę dane z 12 ostatnich cykli miesiączkowych .


Z powodzeniem można je przeglądać na wyświetlaczu oraz w posiadającej do tego odpowiedni sprzęt aptece – wydrukować .


Bioself przeznaczony jest dla wszystkich kobiet które planują zajście w ciążę lub chcą poczekać z decyzją o dziecku , mających cykle miesiączkowe o długości od 19 do 39 dni .


Bioself nie jest urządzeniem dla pań karmiących piersią , wkraczających w okres menopauzy , stosujących hormonalne środki oraz takie które mogłyby wpływać na podwyższenie temperatury ciała.


Bioself to urządzenie bezpieczne, klinicznie przetestowane , użytkowanie go poleca wielu lekarzy ginekologów.
Z urządzeniem tym wyznaczanie dni płodnych i niepłodnych przestało już być trudne i skomplikowane .
pipi (KM)