+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Zestawy Happy Meal z zabawkami – wycofane w Kalifornii

 1. #1
  pipi
  Administrator

  Zestawy Happy Meal z zabawkami – wycofane w Kalifornii

  Advertisement  Zestawy Happy Meal z zabawkami – wycofane w Kalifornii


  Happy Meal – zestawy posiłków typu fast food z dodawanymi do nich gadżetami są niezmiernie uwielbiane przez dzieci . Tymczasem władze okręgu Santa Clara w Kalifornii wprowadziły zakaz ich sprzedaży co ma być częścią kampanii służącej odzwyczajaniu najmłodszych od sięgania po wysokokaloryczne i niezdrowe przekąski .


  Zdaniem władz tego okręgu – słusznie zresztą – dodawanie modnych gadżetów do zestawów prowadzi do powstawania wśród dzieci nadwagi i otyłości .


  Dzieci poprzez kupowanie zestawów typu Happy Meal w McDonald's nabierają złych nawyków – częstego sięgania po naładowaną solą i tłuszczem żywność ( nie wiedząc , że jest dla nich niezdrowa ) oraz kojarzenia posiłku z prezentem – zabawką .


  W okręgu Santa Clara w Kalifornii problem otyłości dotyczy już co czwartego dziecka – można zatem mówić o epidemii . Władze jego uważają , że najmłodsi zbyt często sięgają po wysokokaloryczne , tłuste , słone posiłki gdyż przede wszystkim kuszą je modne zabawki ukryte pod kolorowymi opakowaniami.


  Władze okręgu mają zatem nadzieję , że efekt kampanii będzie taki, iż dzieci łatwiej zrezygnują z zestawu zawierającego np. niezdrowe frytki czy hamburgera gdy nie będzie dodany do niego żaden gadżet .


  Nowe przepisy mówią także , iż zabawka ma prawo być dodana jedynie do posiłku który nie zawiera więcej niż 485 kalorii . Posiłki te powinny także zawierać niezbędne wartości odżywcze oraz spełniać podstawowe standarty .

  pipi (KM)
 2. #2
  kula
  Nowicjusz
  Dobry pomysł.
  Wiadomo, że dzieciaki chcą to jeść właśnie ze względu na zabawki, a nie jakieś niesamowite walory smakowe.


 3. #3
  marta3432
  Nowicjusz
  W końcu! Restauracje typu fast food aż kuszą dzieci takimi dodatkami do posiłku, a później wszyscy zdziwieni, że otyłość się rozpowszechnia.


+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu