+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Twoje włosy w czasie 9 miesięcy

 1. #1
  pipi
  Administrator

  Twoje włosy w czasie 9 miesięcy

  Advertisement  Twoje włosy w czasie 9 miesięcy

  Ciąża to okres prawdziwej burzy hormonalnej zachodzącej w twoim organizmie . Zmiany te będą miały zapewne wpływ także na twoje włosy . Zwykle kobiety zauważają , że ich fryzura zwiększyła swoją objętość – jest to efektem powiększonej ilości ich cebulek w tym okresie .

  To także czas kiedy włosy potrafią zachwycić nas swoim zdrowym wyglądem i pięknym blaskiem . Wszystko to dzięki podwyższonej ilości estrogenu we krwi – właśnie ten hormon odpowiada w dużym stopniu za odżywianie naszych włosów .


  Jeśli jeszcze przed ciążą miałaś skłonności do przetłuszczania się skóry głowy – problem ten , szczególnie w I trymestrze ciąży może się niestety nasilać . Zauważyć możesz także pojawienie się łupieżu .
  Pamiętaj jednak aby nie sięgać po szampony przeciwłupieżowe – są one zakazane w czasie ciąży gdyż substancje w nich zawarte mogą przedostawać się poprzez łożysko do organizmu rozwijającego się dziecka . W okresie tym używać możesz jedynie łagodnych środków pielęgnacyjnych a problem łupieżu powinien zniknąć wraz z wkroczeniem w II trymestr ciąży .


  Farbowanie włosów w ciąży ?


  W tym okresie nie musisz rezygnować z dbania o swoją urodę , kierując się strachem , że zaszkodzisz dziecku . Jednym z takich „ciążowych strachów” jest farbowanie włosów. Wokół tego zabiegu pielęgnacyjnego namnożyło się mnóstwo zabobonów, przesądów a także mylnych teorii . Zdania lekarzy również na ten temat są podzielone . Wszystko to dlatego gdyż do tej pory nie zbadano czy składniki znajdujące się w farbach przenikają do organizmu rozwijającego się dziecka .
  Prawda jednak jest jedna – sam amoniak i jego wdychanie podczas zabiegu farbowania ma na kobietę i dziecko niekorzystny wpływ . Jeśli zatem nie masz zamiaru w czasie ciąży rezygnować z tej przyjemności jaką jest koloryzacja włosów – wybieraj farby , które w swym składzie nie mają amoniaku.


  A może trwała ondulacja ?


  Ciąża zmienia często gust kobiety i pewnego dnia nagle możesz zapragnąć burzy loków na swojej głowie . Czy możesz jednak sobie na to pozwolić ?
  Jeśli nawet nie ma jednoznacznego sprzeciwu i powodu do odmówienia wykonania sobie tego zabiegu to jednak jest wiele , które warto przemyśleć i wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji .
  • zapach środków zastosowanych do przeprowadzenia trwałej ondulacji może być drażniący , wywołać mdłości a nawet wymioty
  • narażona jesteś na podrażnienia , reakcje uczuleniowe, alergiczne
  • efekt może być inny od zamierzonego – istnieje ryzyko, że skręt który otrzymasz będzie zbyt słaby lub zbyt mocny .
  Warto wiedzieć, że włosy po trwałej ondulacji wymagają więcej pielęgnacji a co za tym idzie czasu – czy jesteś pewna ,że po porodzie sprostasz ich wymaganiom ?


  Po porodzie


  Po urodzeniu dziecka zauważyć możesz , że twoje włosy zaczynają wypadać w nadmiernych ilościach . Nie powinnaś jednak martwić się ponieważ jest to normalne i często występujące zjawisko . Choć możesz być przerażona i mieć wrażenie , że są ich ogromne ilości to spokojnie – wypadają tylko te , które wyrosły w czasie ciąży , będące efektem podwyższonej ilości estrogenu we krwi w tym okresie .
  Po ciąży w twoim organizmie powoli dojdzie do wyrównania gospodarki hormonalnej a kiedy wszystko ustabilizuje się włosy przestaną wypadać a w ich miejsce natomiast wyrosną nowe .
  W tym okresie stosuj produkty odżywiające twoje włosy a także umów się do fryzjera w celu podcięcia włosów co wzmocni je . Może warto pomyśleć także nad nową fryzurą , która pozwoli ci poczuć się atrakcyjnie ?
  tekst : pipi (KM)
 2. #2
  natlia91
  Mamuśka
  Eh moje sie nie zmieniły a wrecz polepszyły


+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu