+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Kawa w ciąży

 1. #1
  pipi
  Administrator

  Kawa w ciąży

  Advertisement  Picie kawy w ciąży  To oczywiste. Kobiety w ciąży powinny zwrócić większą uwagę na ilość wypijanej kawy. Jeśli kawa jeszcze przed ciążą była jednym z ich ulubionych napojów, a teraz nie potrafią się „przestawić„ na mniejszą ilość niestety wiele ryzykują. Czasem nie zdajemy sobie sprawy z faktycznej ilości wypijanej kawy i tym samym poziomu kofeiny dostarczającej organizmowi. Kawa towarzyszy nam przy śniadaniu , czytaniu książki, rozmowie z przyjaciółką, przeglądaniu stron w internecie. Smakosze kawy dobrze wiedzą co znaczy nie rozstawać się z filiżanką przez cały dzień.

  Panie, które dowiadują się o odmiennym stanie powinny ograniczyć picie kawy do minimum. Jak dowodzą badania przeprowadzone przez Food Standards Agency zbyt duża jej ilość dostarczana sobie i dziecku może stać się przyczyną niskiej masy urodzeniowej noworodka. Maluszek może być narażony na liczne problemy zdrowotne w wieku późniejszym.

  Ile zatem tej kawy kobieta ciężarna może wypijać ? FSA podaje, że zalecanym dziennym limitem kofeiny jest 200 mg. Przeliczając - dwie niewielkie kawy z ekspresu (filiżanki ) lub dwie średnie kawy rozpuszczalne.


  Jak widać kawę w okresie ciąży można pić ale w rozsądnych ilościach Zalecane jest jednak by w pierwszym trymestrze z niej zrezygnować. Istnieją bowiem opinie, że picie większej ilości kawy (czyli ponad 200 mg kofeiny ) dziennie, zwiększa ryzyko poronienia. Okres pierwszych 12 tygodni kiedy kształtują się organy płodu jest bardzo ważny i należy być szczególnie ostrożnym.


  Pamiętajmy jednak, że kofeina to nie tylko kawa. Znajdziemy ją także w coli, herbacie, napojach energetycznych, czekoladzie. Warto zastanowić się jaką ilość dostarczamy sobie i dziecku kofeiny i czy nie za wiele?


  Mała kawa w dobrym towarzystwie nie zaszkodzi. Czasem jednak warto zamienić ją na energetyzujący i dotleniający spacer.
  pipi (KM)  Ostatnio edytowane przez pipi ; 03-18-2016 o 12:53

 2. #2
  Anaszka
  Mamuśka
  ja od początku ciąży miałam wstręt do kawy mimo iż wcześniej byłam zagorzałą amatorką małej czarnej, do picia kawy wróciłam w 4 miesiące po porodzie, z tego co wiem inne kobiety tolerują kawę w ciąży( w małych ilościach i z dodatkiem mleka na pewno nie zaszkodzi)


 3. #3
  kula
  Nowicjusz
  Ja miałam to samo, od kiedy zaszłam kawa mi zbrzydła.
  Przez całą ciążę wypiłam może ze dwie, a potem wróciłam do dwóch dziennie.


 4. #4
  Stefcia
  Staraczka
  I ja tak samo, wstręt do kawy nawet po urodzeniu się utrzymywał. Moze po roku dopiero zaczełam pic kawę.


 5. #5
  Styfika
  Nowicjusz
  Hm, ja w czasie ciąży zupełnie odstawiłam kawę na rzecz czekolady. Mniejsze zo, nie? Nie wróciłam już do kawy


 6. #6
  kafka
  Nowicjusz
  Ale czekolada tez zawiera kofeinę No i ta ilość cukru, więc to trochę tak z deszczu pod rynnę Ja z kawy zrezygnowałam na rzecz bezkofeinowej kawy zbożowej. Najbardziej mi podeszła mama coffee z rossmanna. Z mlekiem zupełnie jak capucino No i ma akurat bardzo fajny skład. Jest w takich saszetkach, więc nawet jak gdzieś jechałam w gości to zabierałam dla siebie, zebym nie musiała się ograniczać do wody, jak inni pili kawę 7. #7
  UlaWojtysek
  Nowicjusz
  ja pije kawe z mlekiem jedną dziennie, moja siostra nie piła bo ją odrzucał sam zapach


 8. #8
  byretona
  Nowicjusz
  Ja piję kawę zbożową, jednak myślę, że zwykła kawa nie zaszkodzi dziecku


 9. #9
  evertgleason
  Nowicjusz
  A jakie zalety ma taka kawa?


+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu