+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 18 1 2 3 4 5 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 180

Antykoncepcja po porodzie

 1. #1
  Astii
  Opiekun

  Arrow Antykoncepcja po porodzie

  Advertisement  Pytanko do doświadczonych Mam:kiedy zaczęłyście się kochać po porodzie,w związku z tym,że nie wiem kiedy dostanę okres nie wiem jak się zabezpieczyć...A w odwrotnym przypadku po jakim czasie planować następne dziecię?
 2. #2
  madzia8501
  Mamuśka
  Ja urodziłam przez cc.My pierwsze przytulanko mielismy 4 tygodnie po porodzie(za zgoda lekarza).My używamy prezerwatyw bo to nam najbardziej odpowiada.Z kolejna dzidzia musimy zaczekac 2 lata.


 3. #3
  Asiek0523
  Częsty User
  My czekaliśmy 6 tygodni (poród SN) a teraz używamy prezerwatyw, tak jak Madzia8501. Z kolejnym dzieckiem nie musimy czekać tak długo, ale na razie nie dostałam jeszcze miesiączki po porodzie, więc kolejnej dzidzi planować się na razie nie da, bo nie wiadomo kiedy @ przyjdzie.


 4. #4
  Blue
  Znawca Forum
  W kwestii antykoncepcji odradzam wyjście 'karmię piersią = jestem niepłodna'. To się może sprawdza jeśli karmicie równo co 2h przez okrągłą dobę
  My też zabezpieczaliśmy się lateksem, są tabletki dla karmiących, ale jakoś nie wierzę, że to nie ma wpływu na dziecko, natomiast na spiralę to się nigdy w życiu nie zdecyduję.


 5. #5
  Sylwia-83
  Domownik
  My tez podobnie gumka i już tabletek nie chce brać, bo nie wierzę, że sa obojetne dla dzieciaczka. @ jeszcze nie dostalam....


 6. #6
  pipi
  Administrator
  ja jestem dopiero 3 tygodnie po porodzie ,,,, myslę także ze gumka na razie to nalepsze zabezpieczenie , musi nam się najpierw wyregulowac organizm by zaczać mysleć o tabletkach czy podobnych zabezpieczeniach ,,, zresztą najlepiej doradzi nam gin co robić


 7. #7
  diana
  Domownik
  Jestem po cc i pierwsze przytulanko było 6 tygodni po porodzie. Jak na razie używamy prezerwatywy, ale jestem bardziej za rozwiązaniem zastrzyk lub tabletki.
  Mimo, że karmię i nie dostałam jeszcze @ to wolę dmuchać na zimne, gdyż następne dziecię jest w planach dopiero za 3 latka


 8. #8
  hankaa1006
  Dobry Duszek
  My pierwszy raz kochaliśmy się 6 tygodni po porodzie. Aktualnie zdecydowalismy się, że bedziemy używac gumek. na tabletki nie zdecyduje się ponieważ dla mnie to za dużo chemii dla organizmu, a poza tym może to głupie, ale boję sie ze moga miec niekorzystny wpływ na moja druga ciaze. Za jakis czas chcemy rozpocząć staranka o kolejnego dzidziusia, dlatego teraz prowadze kalendarzyk i dokładnie obserwuje swoje cykle. Teraz jestem juz po 4 @.


 9. #9
  justysia_jgk
  Opiekun

  ANTYKONCEPCJA W POŁOGU

  ANTYKONCEPCJA W POŁOGU

  Po porodzie zaleca się zaniechanie stosunków seksualnych do 6 tygodnia połogu. Jest to okres, kiedy w organizmie kobiety dochodzi do cofania się zmian związanych z ciążą. Może również wystąpić obawa przed rozpoczęciem współżycia płciowego związana z gojeniem się rany krocza. Podjęcie współżycia wcześniej może prowadzić do zakażenia wstępującego. Wyczerpanie fizyczne po porodzie, pielęgnacja noworodka, zaburzony rytm snu powodują, że dochodzi do osłabienia zainteresowań seksualnych. Okres ten może jednak być wypełniony czułością i serdecznością, a pojawienie się dziecka powinno przecież pogłębić i scementować Waszą miłość.
  W czasie karmienia piersią w organizmie kobiety utrzymuje się wysoki poziom prolaktyny, która hamuje produkcję hormonów płciowych odpowiedzialnych za dojrzewanie komórki jajowej oraz jajeczkowanie. Wyłączne karmienie piersią w czasie dnia i nocy warunkuje zjawisko tak zwanej niepłodności laktacyjnej. Wystąpienie pierwszej owulacji zależy od wielu różnych czynników – są to cechy indywidualne, dziedziczne oraz sposób odżywiania się. Okres karmienia w żadnym wypadku nie jest okresem chroniącym przed kolejną ciążą. Zazwyczaj jednak u kobiet karmiących wyłącznie piersią wysoki poziom prolaktyny utrzymuje się do 6 miesięcy po porodzie. Natomiast w przypadku kobiet, które nie karmią piersią lub wcześnie włączyły karmienie mieszane, okres niepłodności trwa zazwyczaj do trzech tygodni po porodzie.
  W okresie laktacji nie można stosować wszystkich metod antykoncepcyjnych. Przeciwwskazane jest stosowanie klasycznej tabletki antykoncepcyjnej zawierającej w swym składzie estrogeny, gdyż hamuje laktację, a także przechodząc do mleka niekorzystnie działa na organizm dziecka. Można zacząć stosować tak zwaną minipigułkę, nie zawierającą w swym składzie estrogenu. Dzięki temu może być bezpiecznie stosowana w okresie laktacji. Zawarty w tych tabletkach gestagen przenika do mleka matki w minimalnych ilościach, a jeszcze mniejszy procent jest absorbowany przez dziecko.
  W okresie poporodowym zaleca się stosowanie prezerwatywy, kapturka naszyjkowego lub krążka macicznego. Stosowanie wkładki wewnątrzmacicznej pozostaje kontrowersyjne.
  Planowanie kolejnego dziecka zależy od tego, jaką drogą odbywał się poród. W przypadku ciąży, która zakończyła się cięciem cesarskim, niektórzy lekarze zalecają odczekanie około 1 roku ze względu na proces gojenia się rany pooperacyjnej. W przypadku porodu drogami i siłami natury jest to okres co najmniej czterech miesięcy.


  zrodlooradnik rodzinny


 10. #10
  pipi
  Administrator
  justysia_jgk, ślicznie


+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 18 1 2 3 4 5 11 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

 1. 03-28-2013, 17:58
 2. 03-15-2010, 13:01
 3. 10-16-2009, 07:40
 4. 09-07-2008, 13:06
 5. 09-01-2008, 08:10

Tagi dla tego tematu