+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Alergia na spermę

 1. #1
  pipi
  Administrator

  Arrow Alergia na spermę

  Advertisement  Alergia na spermę


  Niezwykle powszechny problem jakim w dzisiejszych czasach jest alergia to schorzenie , którego objawy powodować może mnóstwo czynników .
  Alergenem czyli substancją powodującą wystąpienie reakcji alergicznej może być wszystko - o czym na co dzień przekonuje się mnóstwo osób .


  A co jeśli substancją uczulającą okazuje się … sperma ?  Z tym rodzajem alergii borykają się kobiety przeważnie w wieku 20 – 30 lat . Nierzadko zdarza się, że pojęcie uczulenia znają już one z doświadczenia chorując np. na alergie skórne czy karat sienny .

  Alergia na spermę objawia się zaczerwienieniem , opuchnięciem oraz swędzeniem miejsc intymnych .
  Te lokalne objawy zwykle pojawiają się w ciągu około 10 – 30 minut od odbytego stosunku płciowego .
  Silniejsza i poważniejsza reakcja oznaczać może objęcie pokrzywką całego ciała , także swędzenie oczu, uczucie zatkanego nosa, kichanie a nawet problemy z oddychaniem w związku z występującym obrzękiem gardła – to jednak na szczęście występuje bardzo rzadko.
  Zdarza się , że do wystąpienia objawów dochodzi kilka godzin po stosunku lub dopiero następnego dnia .


  Ten typ alergii dotyczyć może jednego partnera jednak może być tak , że objawy alergii na spermę pojawiają się niezależnie od tego z kim kobieta podejmuje współżycie seksualne .

  Oprócz wymienionych jakże przykrych objawów alergia na spermę powoduje ogromne problemy z normalnym , swobodnym korzystaniem z wzajemnej intymności . Staje się to przyczyną dużego stresu , nierzadko również para borykająca się z tego rodzaju uczuleniem może mieć kłopoty z poczęciem dziecka .


  Co tak naprawdę jest alergenem wywołującym nieprzyjemne objawy ?

  Winę za całe "zamieszanie" ponoszą białka , które produkowane są w prostacie .
  Mogą to być także – choć rzadziej - składniki spermy pochodzące z leków które przyjmował partner , czy też te pochodzące z pokarmów lub napojów.


  Jak leczyć?

  Unikanie kontaktu z alergenem nie było by tu zbyt trafną radą ….
  W przypadku alergii na spermę sposobem jej leczenia będzie zastosowanie odczulania swoistego . Podczas trwającego kilka godzin zabiegu do pochwy kobiety wprowadzone zostaje rozcieńczone nasienie – w odstępstwach czasowych co 20 minut oraz w stopniowo coraz większych jego stężeniach .


  W celu leczenia tego typu alergii kobiecie przez kilka tygodni mogą być podawane zastrzyki z niewielką ilością spermy .
  Obie procedury wymagają aby kobieta normalnie współżyła z partnerem – co najmniej 2- 3 razy na tydzień.  Dobra wiadomość to taka, że nierzadko alergia na spermę po prostu mija z wiekiem .
  pipi (KM)
 2. #2
  natlia91
  Mamuśka
  o matko to straszne:/


 3. #3
  Wczorajszy
  Nowicjusz
  No jest to niefajne tym bardziej ze nic na to nie wymyslili poki co nie wiem jak to bedzie w przyszlosci wygladac, czy da sie z czyms takim zyc jezeli ktos ma jakies nowe metody leczenia tego schorzenia to chetnie uzyskam na ten temat informacje.


+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu