+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wakacje alergika

 1. #1
  pipi
  Administrator

  Arrow Wakacje alergika

  Advertisement  Wakacje alergika  Urlop to czas wypoczynku , okres kiedy pragniemy oddać się tylko i wyłącznie błogiemu poczuciu relaksu oraz oddalić od siebie wszelkie problemy, troski oraz codzienne obowiązki .
  Jadąc na upragnione wakacje niestety choroby jaką jest alergia nie da się pozostawić w domu.
  Wolny , letni czas powinien być zatem zaplanowany dużo wcześniej a miejsce wyjazdu wybierane tak aby był spędzony on jak najbardziej komfortowo .


  Oznacza to minimalizowanie naszego kontaktu z alergenem lub też odwiedzanie miejsc , które działają kojąco na objawy choroby. Osoba uczulona na jad owadów nie spędzi przecież weekendu na łonie natury (np. na wsi ) rozkładając namiot pośród jabłonek gdzie aż roi się od pszczół czy os.

  Za to doskonałym pomysłem dla chorych na astmę (oraz wiele tego typu schorzeń ) będzie wycieczka do kopalni soli co oprócz atrakcji jest sposobem na zadbanie o zdrowie .


  Alergia na pyłki ...

  Po pierwsze najważniejsze jest znajomość kalendarza pyleń oraz śledzenie aktualnych komunikatów o stężeniu pyłków w danych rejonach kraju.
  Najmniejsze stężenie alergenów w powietrzu jest nad morzem zatem jest to doskonały wybór na spędzenie wakacji .
  Powszechnie uważa się , że dobrym wyborem są również góry, ze względu na niskie stężenie pyłków jednak warto wiedzieć, że mowa tu tylko o ich wyższych partiach czyli 1000–2000 m n.p.m


  Atopowe zapalenie skóry ...

  Morze okazuje się doskonałym rozwiązaniem także w przypadku osób z AZS . Słońce oraz kąpiele w wodzie morskiej często wpływają na poprawę stanu skóry .
  Na pogorszenie jej wpływ natomiast ma własny pot zatem wyjazd do krajów gdzie panują bardzo wysokie temperatury może okazać się nietrafioną decyzją .


  Alergia pokarmowa ...

  Tego typu alergia wymaga przebywania w miejscu gdzie sami będziemy mogli przyrządzać swoje posiłki co pozwoli nam zachować kontrolę nad tym co zjadamy i uniknąć kontaktu z alergenem .


  Alergia na jad owadów ...


  Trudno wyjeżdżać na wakacje i nie przebywać przy tym na świeżym powietrzu bo przecież z tym głównie związany jest wypoczynek .

  Przed każdym wyjściem na wszelkie spacery warto jednak zrezygnować z różnego rodzaju intensywnie pachnących lakierów do włosów, perfum , mydełek, balsamów co bardzo przyciąga owe owady – pszczoły, osy trzmiele .
  Unikać należy także jedzenia na świeżym powietrzu, szczególnie potraw słodkich a kiedy już je spożywamy zachować szczególną ostrożność – zawsze spoglądać na łyżkę zanim weźmiemy ją do ust gdyż może siedzieć na niej osa. Butelki z napojami powinny być zawsze zamknięte (oraz wszelkie słoiczki itp.) Zanim weźmiemy łyk napoju upewnijmy się , że nie pływa w nim owad – warto zatem korzystać z napojów , które posiadają przeźroczystą etykietę dającą możliwość kontrolowania zawartości butelki .
  Ryzyko „zainteresowania „ owada zmniejszy się także poprzez zakładanie odzieży o naturalnych , nie wzorzystych barwach .  Uczulenie na słońce ...  Urlop nierozerwalnie kojarzy się ze słońcem jednak jeżeli skóra jest szczególnie wrażliwa na jego uroki czujność urlopowicza powinna być zwiększona . Kremy z wysokim filtrem ochronnym to podstawa , warto także ochraniać ciało przewiewnymi koszulami z długim rękawem a na głowie nosić duży kapelusz.
  Należy zabezpieczać się w ten sposób nawet jeśli np. na plaży spędzamy czas pod dużym parasolem – czasem krótkotrwałe spotkanie ze słońcem czy niskie nasłonecznienie skutkować może poważnymi problemami.

  Ostrożność powinien zachować każdy – połączenie bowiem niektórych substancji , kosmetyków czy leków z ekspozycją słoneczną może wywołać gwałtownie powstające reakcje na skórze .

  Niezależnie od tego czy twój wyjazd jest krótkim wypadem za miasto czy długim wyczekiwanym urlopem przede wszystkim pamiętaj o zabraniu ze sobą leków .

  Konieczna jest także wiedza jak postępować w przypadku gdyby doszło do zaostrzenia objawów choroby .


  Ogólnie wyjazdy w rejony niedalekie od miejsca naszego zamieszkania nie wymagają wcześniejszej konsultacji z lekarzem jednak jeśli mamy wątpliwości co do przyjmowanych leków i jakiekolwiek pytania poradźmy się przed podróżą.
  Skonsultujmy również każdy wyjazd w egzotyczne kraje .


  Alergicy – podróżnicy powinni wiedzieć , że wszelkie nagłe zmiany klimatu, ciśnienia czy choćby warunków mieszkalnych wpłynąć mogą na pogorszenie się ich samopoczucia .

  Zanim zaplanujesz jakikolwiek wyjazd zbierz jak najwięcej informacji na temat danego miejsca – pytaj znajomych , szukaj informacji w internecie .

  Do swojej walizki polecamy dodać także nutkę optymizmu a wakacje na pewno będą udane !
  pipi (KM)
 2. #2
  mili17199
  Dobry Duszek
  ja mam alergie na słońce


 3. #3
  Stefcia
  Staraczka
  Moja córka ma alergie na pyłki traw. Bardzo jest to uciążliwe gdyz wiadomo trwa jest praktycznie non stop.


 4. #4
  janinka
  Nowicjusz
  Mam alergie na pyłki traw, tabletki pomagają


 5. #5
  Marianna89
  Nowicjusz
  Okres wakacji dla alergików wcale nie jest przyjemny. Sama mam alergie i nie lubiłam przerwy wakacyjnej, bo i tak musiałam większość czasu spędzać w domu. Za to o wiele bardziej lubiłam ferie. W zimę mogłam wychodzić gdzie chciałam. Nie było problemu z zakatarzonym nosem i łzawiącymi oczami. Dla dzieci alergików najlepsze wakacje są w miejscach gdzie nie występują pyłki, na które są uczulone. Dobrze wspominam wakacje nad morzem. Najlepiej znaleźć teren w pobliżu gór i morza, gdzie powietrze będzie idealne dla alergika.


 6. #6
  miminka
  Nowicjusz
  Zawsze dobrze jest spakować leki ze sobą, ja zawsze hitaxę fast pakuję i wiem że lepiej mieć niz na miejscu szukać apteki, szcególnie jak się jedzie na wieś itp. W tym roku jedziemy nad morze i mam nadzieję, że to też troche na alergię pomoże.


+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu