+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Alergia na pyłki roślin

 1. #1
  pipi
  Administrator

  Arrow Alergia na pyłki roślin

  Advertisement  Alergia na pyłki roślin  Kaszlesz , kichasz, prychasz zużywając przy tym niezliczone ilości chusteczek higienicznych ... Łzawią i pieką cię oczy a oddychanie przez nos jest dla ciebie wielkim wyzwaniem .

  Tak dla tysięcy osób przedstawia się obraz wiosny i lata – alergicy nie odczuwają zadowolenia z powodu ich nadejścia .


  Uczulenie na pyłki , którego objawy często przypominają przeziębienie nierzadko prowadzi do tego, że wielu ludzi ... nie kojarzy ich z występowaniem u siebie alergii co niejednokrotnie kończy się przyjmowaniem przez nich antybiotyków .


  Pierwszy z czterech występujących okresów pylenia pojawić może się już w lutym – wtedy właśnie zaobserwować można u siebie objawy alergii .

  Od tego okresu aż do maja następuje okres pylenia drzew liściastych . Druga połowa maja natomiast to okres pylenia drzew iglastych .
  Trawy oraz zboża pylą w okresie od czerwca do połowy lipca . Okres pylenia chwastów przypada w czasie - połowa lipca – koniec września .


  Objawy uczulenia jakie odczuwa alergik oraz ich natężenie zależne jest od czasu a także miejsca . Osoby cierpiące na pyłkowicę zdecydowanie wolą przebywać w pomieszczeniach , przyjazne dla ich samopoczucia są dni deszczowe oraz wilgotne .

  Okres kiedy panują upały, dodatkowo z suchym wiatrem to stanowczo niekomfortowe warunki sprzyjające pojawianiu się objawów alergii - łzawienia , pieczenia oczu, kataru, kaszlu .


  Dla osoby cierpiącej na pyłkowicę nieprzychylnym miejscem okazują się również wielkie, rozwinięte miasta , których ogromna powierzchnia w szybkim tempie , pod wpływem wysokiej temperatury nagrzewa się .

  Wielkie masy powietrza unoszą się a wszelkie pyłki roślin , pochodzące z obszarów dookoła miasta unoszą się do góry co powoduje utworzenie ogromnej chmury pyłkowej .
  Podczas wieczornych godzin , kiedy temperatura powietrza spada pyłki te zaczynają opadać co jest bardzo niekomfortowe i groźne dla osób uczulonych .

  Okres pylenia to dla alergików trudny czas niekiedy uniemożliwiający normalne funkcjonowanie .

  Z alergią należy jednak walczyć , ale aby przeciwstawić się wrogowi trzeba go najpierw poznać – dlatego tak ważna jest świadomość choroby .


  Jeżeli męczą cię wspomniane objawy i podejrzewasz, że to może być alergia wybierz się do alergologa a wizyta powinna rozwiać twoje wątpliwości co prowadzić będzie w konsekwencji do prawidłowego leczenia , które zdecydowanie zwiększy twój komfort życia na co dzień.  Istnieją metody leczenia alergii takie jak
  doraźnie przyjmowanie leków antyalergicznych (antyhistaminowych) lub poddanie się tzw. odczulaniu czyli immunoterapii swoistej .


  Stosowanie leków to sposób , który pozwoli ci żyć z alergią – przetrwać okres pylenia roślin jednak problemu alergii nie wyeliminuje . Podczas kolejnego sezonu spodziewaj się zatem ponownej reakcji na pyłki .

  Immunoterapia swoista natomiast pozwala na skuteczne i trwałe rozwiązanie problemu jakim jest alergia. Wybór leczenia zależny będzie tu od konkretnego przypadku .


  Alergia na pyłki ujawnić się może w każdym wieku , u ciebie także nawet jeśli nigdy nic cię nie uczulało .  Podpowiadamy jak pomóc sobie w okresie pylenia :  • kiedy wracasz do domu , natychmiast zmieniaj ubranie - ideałem byłoby także również od razu je wyprać
  • po powrocie od razu myj także dłonie i twarz
  • warto wietrzyć mieszkanie w porze wieczornej lub zaraz po deszczu – to czas kiedy pyłki mają najniższe stężenie
  • zwolennicy prac w ogrodzie powinni zawsze zakładać maseczki oraz rękawiczki na dłonie , ogrodowe prace powinny odbywać się w również jedynie w dni gdy stężenie pyłków jest najniższe czyli w deszczowe i bezwietrzne
  • nie należy kosić samemu trawy , poproś jednak kogoś z rodziny by zawsze dbał aby była krótko przycięta
  • jeżeli masz w domu psa wiedz, że po każdym spacerze na jego sierści znajduje się cała masa pyłków , warto zatem wykąpać go po powrocie
  • nie trzymaj w domu bukietów kwiatów a także tzw. „suszków” , usuń z domu wszelkie kwitnące rośliny
  • wakacje planuj nad morzem lub w górach ( powyżej 1000 m.n.p.m)
  • unikaj spędzania czasu w miejscach takich jak działki, lasy , pola , łąki, wszelkie parki
  • spaceruj po wystąpieniu opadów deszczu
  • podróżując samochodem zamykaj okna
  • słuchaj komunikatów o pyleniu roślin
  pipi (KM)
 2. #2
  janinka
  Nowicjusz
  Bez przesady Tabletki pomagają


 3. #3
  IlonaPL
  Nowicjusz
  Znam wiele przypadków gdzie alergia pojawiła się już w późnym dorosłym życiu. Nigdy nie wiemy też jak zareagujemy na ukąszenia. Bardzo często zdarza się też tak, że objawy są tak mało widoczne że nie zwracamy na nie uwagi. Dopiero pod wpływem czasu sobie uświadamiamy, że może być to alergia. Porady, jakie zostały wymienione są bardzo pomocne. Najlepszym czasem dla alergików jest czas po opadzie deszczu, gdy powietrze jest oczyszczone i można wyjść bez obaw na zewnątrz i pooddychać świeżym powietrzem.


 4. #4
  coco
  Olimp
  Cytat IlonaPL : Zobacz post
  Znam wiele przypadków gdzie alergia pojawiła się już w późnym dorosłym życiu. Nigdy nie wiemy też jak zareagujemy na ukąszenia. Bardzo często zdarza się też tak, że objawy są tak mało widoczne że nie zwracamy na nie uwagi. Dopiero pod wpływem czasu sobie uświadamiamy, że może być to alergia. Porady, jakie zostały wymienione są bardzo pomocne. Najlepszym czasem dla alergików jest czas po opadzie deszczu, gdy powietrze jest oczyszczone i można wyjść bez obaw na zewnątrz i pooddychać świeżym powietrzem.
  się zgadza
  bo też nie ma reguły, że to od urodzenia czy od dzieciństwa przecież
  i porady wypisane należy sobie wziąć do serca i stosować
  oczywiśćie np jeśli ktoś nie ma alergii na sierść czy też na roztocza to pies nie powinien być problematyczny
  ale trzeba się by najpierw upewnić zę jednak się nie ma bo testy to tylko badanie
  dywany i inne kurzopłapy też są przeciwskazane

  --- Dopisek ---

  Cytat janinka : Zobacz post
  Bez przesady Tabletki pomagają
  a zamiast tabletek można stosować profilaktykę
  mniej obciążąjąca organizm
  wątroba , nerki i tak mają co robić


+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu