+ Odpowiedz na ten temat
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5
Pokaż wyniki od 41 do 42 z 42

dieta po ciazy

 1. #41
  KorneliaPrzemyk
  Nowicjusz
  Na temat dietetyków są podzielone opinie, ale jednak warto i już tłumaczę dlaczego. Na jedną osobę podziała zmniejszenie ilości spożywanych produktów, mniejsze porcje obiadowe plus trochę ruchu. Na mnie to nie działało. Takim sposobem schudłam z 2 kg, ale nic więcej. Dopiero po wizycie u dietetyka dowiedziałam się czego nie mogę jeść i czego w moim przypadku lepiej nie łączyć. Po tamtej wizycie ruszyło, modyfikacje niby niewielkie, ale zmieniły sporo. Potem zaszłam w ciążę, teraz karmię. Jestem 5 miesięcy po porodzie i stwierdziłam, że to najwyższy czas, żeby pomyśleć trochę o sobie, żeby się nie "zapuścić" bo im dalej tym gorzej. Poszłam do dietetyczki, która specjalizuje się w układaniu diet dla osób chorych oraz kobiet w ciąży i mam odpowiednią dietę, wskazówki, naturalnie uzupełniam niedobory, nie muszę łykać niczego sztucznego. Na ćwiczenia jeszcze wcześnie, ale też zacznę może w nowym roku. Dlatego polecam odwiedzić dobry gabinet każdemu, kto boryka się z nadwagą bądź zaczął tyć na skutek choroby. Ja byłam w Projekcie Zdrowie, na stronie projektzdrowie.info są wyznaczone punkty w danych miastach. No niestety nie są jeszcze wszędzie, ale może komuś się przyda


 2. #42
  MamaMałegoAntosia
  Nowicjusz
  Cześć dziewczyny,
  Niekoniecznie jest tak, że jedząc mniej i więcej się ruszając łato można schudnąć.
  Przed narodzinami mojego dziecka chodziłam na siłownię i dużo ćwiczyłam, ale jak się później dowiedziałam źle jadłam, bo za mało i mój organizm się nie regenerował i nie dostarczałam mu odpowiednich składników i nie traciłam wagi...
  Udałam się wtedy po poradę do trenera personalnego, który stworzył dla mnie odpowiednią dietę biorąc pod uwagę moją aktywność fizyczną, rodzaj wykonywanej pracy, zmierzył skład ciała , dopytał też o ewentualne choroby i wtedy opracował dietę .
  Często osoby, które dużo ćwiczą, mniej jedzą albo nie jedzą bo treningu a to niestety podstawowe błędy o których się nie mówi.
  Czasami jeszcze nasze hormony nie są do końca okej i to też utrudnia zrzucenie zbędnych kg.
  Potem zaszłam w ciążę, i miałam straszną pokusę aby jeść tyle ile oczy widzą bo i tak utyje i tak, ale się powstrzymałam, wiedziałam, że mam jeść dla dwóch nie za dwoje.
  I dlatego po ciąży łatwiej było mi wrócić do formy, ale ile mnie to kosztowało wiem tylko ja. Nie należę do tych kobiet które mogą jeść wszystko i są szczupłe, na jako taki wygląd muszę dużo pracować , ale systematyczne ćwiczenia i odpowiednia dieta pomagają mi utrzymac efekty. Dlatego czasami warto skorzystać z porady dietetyka, bo nieświadomie popełniamy błędy, które zamiast nam pomóc szkodzą powodzenia dziewczyny !


+ Odpowiedz na ten temat
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5


Fajne strony